mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektroniczna wyścigówka

Elektroniczna wyścigówka

W czasach, gdy coraz więcej producentów stawia na pojazdy z napędem elektronicznym, wcale nie musi braknąć szybkich sportowych samochodów. Najlepszym tego przykładem jest zaprezentowane we Frankfurcie Audi e-tron.

Elektroniczna wyścigówka
Audi e-tron to mały, sportowy pojazd napędzany przez cztery silniki – po dwa na przedniej i tylnej osi – które czynią to studyjne auto prawdziwym "quattro". Z mocą 230 kW (313 KM) i momentem obrotowym 4.500 Nm ten dwuosobowy samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy, na przyspieszenie od 60 do 120 km/h potrzebuje 4,1 sekundy. Litowo-jonowa bateria dysponuje rzeczywistą użytkową pojemnością energetyczną 42,4 kilowatogodzin i pozwala na przejechanie około 248 kilometrów.

Nie tylko osiągi, ale i stylistyka świadczy o przynależności modelu e-tron do najwyższej ligi samochodów sportowych, a całość uwzględnia specyficzne cechy samochodu elektrycznego: bateria umieszczona bezpośrednio za kabiną pasażerską gwarantuje optymalne położenie punktu ciężkości i odpowiedni rozdział obciążenia osi.

e-tron może rozdzielać duże momenty obrotowe swoich czterech silników elektrycznych między koła w zależności od potrzeb. Tak zwany "torque vectroring" umożliwia uzyskanie znakomitej dynamiki i wprost nieprawdopodobnej zwrotności i precyzji na zakrętach.

W przypadku wielu podzespołów technicznych Audi podążyło nowymi, czasami rewolucyjnymi drogami. Pompa ciepła służy do efektywnego ogrzewania wnętrza. Napęd, elektronika mocy i bateria są sterowane innowacyjnym układem regulacji temperatury. Układ ten ma decydujący wpływ na osiągnięcie dużego zasięgu bez rezygnacji z wysokiego komfortu wewnątrz.

>>Zobacz serwis specjalny poświęcony targom IAA we Frankfurcie<<

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~w 2009-09-26

ale kretynsko nazwany. elketroniczna. co za pajac.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?