mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczna RAV4

Elektryczna RAV4

Na wystawie samochodowej Los Angeles Auto Show lider w dziedzinie aut hybrydowych - Toyota - pokazał koncepcyjną wersję modelu RAV4 EV, pod maską którego pracuje tylko silnik elektryczny.

Elektryczna RAV4

Koncepcyjna Toyota RAV4 EV to efekt współpracy japońskiego koncernu z firmą Tesla Motors. Auto powstało na funkcjonalnym nadwoziu kompaktowego samochodu klasy SUV Toyota RAV4 wyposażonym w napęd elektryczny firmy Tesla. RAV4 EV ma mieć zasięg ok. 100 mil (160 km) przy rzeczywistych warunkach jazdy. TMC i Tesla planują przyspieszenie prac nad rozwojem pojazdu, prowadzonych głównie w USA, zamierzając wprowadzić samochód na rynek amerykański w roku 2012. Zanim jednak to nastąpi, w przyszłym roku na drogi wyjechać ma próbna flota ok. 30-40 elektrycznych Toyot.

Prace nad elektryczną wersją RAV-czwórki są w toku, dlatego na dzień dzisiejszy jeszcze nie jest wiadome, jakie dokładnie baterie zostaną wykorzystane do gromadzenia niezbędnej do zasilania silnika energii, ani jakimi parametrami będzie odznaczała się jednostka elektryczna.

W maju Tesla i Toyota ogłosiły zamiar współpracy w dziedzinie opracowywania pojazdów elektrycznych i ich podzespołów, a także oprzyrządowania produkcyjnego i projektowania.  Tesla zamierza korzystać z doświadczenia TMC w zakresie projektowania i produkcji, zaś TMC – z technologii napędu elektrycznego Tesli, biorąc również za wzór śmiałość i szybkość podejmowania decyzji oraz elastyczność tej firmy.

Pokazana w Los Angeles koncepcyjna Toyota RAV4 EV nie jest pierwszym pojazdem o takiej nazwie. W latach 1996-2003 Toyota sprzedała już około 1.900 sztuk pierwszej generacji RAV4 EV – wówczas pierwszego w świecie komercyjnego samochodu zasilanego akumulatorami metalowo-wodorkowymi.

 

 


Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.