mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczne 1088 KM

Elektryczne 1088 KM

Nastały czasy, w których oprócz super czy też hipersportowych aut zaczynają pojawiać się auta, które mocą i osiągami dorównują im. Różni je jeden szczegół, że są to samochody elektryczne.

Elektryczne 1088 KM

Na targach IAA we Frankfurcie firma Rimac Automobili pokazała samochód o nazwie Concept_One. Samochód ten waży 1650 kg, moc jaką osiąga to 1088 KM. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 2,8 sekundy osiągając maksymalnie 305 km/h. Rimac opracował unikalny zespół napędowy, który dzieli się na cztery podsystemy. Każdy z nich składa się jednej skrzyni biegów i silnika. Każdy napędza jedno koło i dział nie zależnie od innych. System nosi nazwę "All Wheel Torque Vectoring".


Nadwozie z włókna węglowego zostało zaprojektowane przez Adriano Mudri. Wnętrze zaprojektował zostało stworzone, przez byłych pracowników Pininfarina dowodzonych przez Gorana Popović'a. Samochód ma zostać wyprodukowany w liczbie 88 egzemplarzy, a pierwsze model trafią do klientów w 2013 roku.

 

Podobne wiadomości:

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz premiery

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz...

Premiery 2015-09-11

Renault pokazał Talismana w wersji kombi

Renault pokazał Talismana w wersji kombi

Premiery 2015-08-27

Komentuj:

~AK 2011-09-15

moc to pikuś, nie ta, każda, liczy się moment i przełożenie a w elektrykach moment jest zawsze taki sam od zera wzwyż. czyli jak już elektryk osiągnie drugą setkę, to po bardzo krótkim czasie jest w sanie osiągnąć 300. spalinowy, zanim złapie oddech i się wkręci na wysokie obroty... szkoda gadać

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando