mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczne Mitsubishi zbliża się

Elektryczne Mitsubishi zbliża się

Już w przyszłym roku na drogach Europy pojawią się pierwsze w pełni elektryczne egzemplarze modelu Mitsubishi i_MiEV, który pozwala przejechać po całkowitym naładowaniu baterii dystans 160 kilometrów.

Elektryczne Mitsubishi zbliża się
Pierwsze egzemplarze tego modelu zostaną wyprodukowane jeszcze w tym roku. Mitsubishi liczy, iż ok. 1.400 sztuk i-MiEV do końca bieżącego roku rozrachunkowego trafi na testy do różnych instytucji i samorządów lokalnych w Japonii. Z początkiem przyszłego roku Mitsubishi i-MiEV trafi do Europy, na początku do krajów o ruchu lewostronnym, a od kwietnia sukcesywnie i na pozostałe rynki. Cena na rynku japońskim wynosić będzie ok. 4,6 mln jenów (ok. 34 tys. euro).

Mierzący niecałe 3,4 m długości, czteromiejscowy Mitsubishi i-MiEV napędzany jest wyłącznie 47-watowym (64 KM) silnikiem elektrycznym, którego maksymalny moment obrotowy, wynoszący 180 Nm, dostępny jest od najniższych obrotów. Przeniesienie napędu na tylne koła odbywa się za pomocą jednostopniowej przekładni redukcyjnej bez konieczności stosowania tradycyjnej skrzyni biegów.

Silnik zasilany jest akumulatorami (zbudowanymi z 88 ogniw litowo-jonowych) zamontowanymi pod podłogą w środkowej części auta. Czas potrzebny do naładowania baterii uzależniony jest od rodzaju prądu, do jakiego zostanie podłączone auto. Tzw. szybkie ładowanie, za pomocą trójfazowego prądu o napięciu 200V, pozwala na uzupełnienie 80% baterii w ciągu 30 minut. Tradycyjne ładowanie z gniazdka domowego pozwoli na pełne uzupełnienie baterii w czasie od 7 do 14 godzin.

Według danych Mitsubishi pełne baterie pozwolą przejechać bez ponownego ładowania dystans 160 km. Oczywiście sporo zależy od sposobu jazdy oraz innych czynników zewnętrznych. Kierowca może wybrać m.in. spośród trzech trybów jazdy. Pozycja Eco redukuje nieznacznie moc silnika w celu ograniczenia zużycia energii. Pozycja D zapewnia maksymalne osiągi, zaś B zwiększa poziom odzyskiwania energii przy hamowaniu, zachowując ten sam poziom mocy.

Wśród elementów wyposażenia Mitsubishi i-MiEV znajdą się m.in. klimatyzacja, przednie i tylne zespolone światła typu LED, ciekłokrystaliczny wyświetlacz informujący o aktualnym poziomie naładowania baterii oraz energooszczędny system audio połączony z nawigacją.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando