mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczny Fetish

Elektryczny Fetish

Na salonie samochodowym w Paryżu francuska firma Venturi zaprezentowała sportowy model Fetish z elektrycznym silnikiem.

Elektryczny Fetish

Elektryczny silnik posiada moc 245 KM i maksymalny moment obrotowy 220 Nm, co pozwala mu przyspieszyć do setki w 4,5 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 170 km/h. Pełne ładowanie baterii trwa 3,5 godziny i auto może przejechać wówczas 350 km. Już po minutowym ładowaniu Fetish jest w stanie pokonać 1,6 km.

Auto o 3,88 m długości, 1,88 m szerokości i 1,20 wysokości waży 1.100 kg. Wymiarami zbliżony jest do takich modeli jak Lotus Elise oraz Opel Speedster, jednak jego wygląd jest bardziej agresywny. Cztery małe, okrągłe reflektory z przodu oraz kratka chłodnicy w kształcie litery "V" nadają autu wysokiego prestiżu. Tył zaś jest typowy dla roadsterów.

Wewnątrz dominuje szeroka konsola centralna, gdzie znajduje się system audio z dużym głośnikiem oraz przekładnia skrzyni biegów. Na kokpicie znajduje się tylko jeden wyświetlacz, na którym kierowca znajduje wszystkie niezbędne informacje.

W planach firmy Venturi jest dodanie do prezentowanego modelu szklanego dachu, który będzie oferowany tylko na niektórych rynkach. W styczniu przyszłego roku na targach w Los Angeles zaprezentowana zostanie już seryjna wersja, która będzie produkowana wyłącznie na zamówienie. Rocznie sprzedaż Venturi Fetish, który kosztować będzie 540.000 euro, ma wynieść 25 egzemplarzy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!