mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczny Opel Ampera

Elektryczny Opel Ampera

Na zbliżającej się marcowej wystawie w Genewie Opel zaprezentuje pojazd napędzany silnikiem elektrycznym o nazwie Ampera.

Elektryczny Opel Ampera
Opel Ampera to europejski odpowiednik Chevroleta Volta, jaki już niedługo trafi do sprzedaży na rynku amerykańskim. Ten pięciodrzwiowy, przeznaczony dla czterech osób model bazuje na technologii napędu elektrycznego GM naszącego nazwę Voltec. Silnik elektryczny, jaki odpowiada za napęd Opla Ampery, pozyskuje energię z akumulatora litowo-jonowego, który ładowany jest ze standardowego gniazdka 230 V.

Do "pełna" naładowany pojazd pozwala na przejechanie ok. 60 kilometrów, a to i tak więcej niż każdego dnia pokonuje przeciętny Europejczyk. Jak pokazują badania 80 procent niemieckich kierowców przejeżdża codziennie nie więcej niż 50 km.

Jednak w przeciwieństwie do większości konkurencyjnych pojazdów elektrycznych, Opel Ampera umożliwia także i dłuższe podróże. A to za sprawą niewielkiego wewnętrznego silnika spalinowego, który w razie potrzeby generuje prąd niezbędny do dalszej jazdy. Całkowity zasięg elektrycznego Opla wynosić będzie więc kilkaset kilometrów.

Opel nie zdradza bliższych szczegółów na temat swojego prototypowego modelu. Poznamy je dopiero podczas oficjalnej prezentacji auta na wystawie genewskiej. Być może dowiemy się także, kiedy model ten pojawi się na europejskich drogach.

Podobne wiadomości:

Opel Ampera – kuzynostwo Volta

auto motor i sport 0000-00-00

W pełni elektryczny Chevrolet Volt

W pełni elektryczny Chevrolet Volt

Premiery 2008-09-17

Komentuj:

~mn 2009-01-28

z takim wygladem na 100% zdeklasowałby priusa i reszte, ale niestety znając życie to przyjdzie ekipa ksiegowych i wyjdzie z tego zwykłe pospolite wozidełko ;/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?