mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczny Opel Ampera

Elektryczny Opel Ampera

Na zbliżającej się marcowej wystawie w Genewie Opel zaprezentuje pojazd napędzany silnikiem elektrycznym o nazwie Ampera.

Elektryczny Opel Ampera
Opel Ampera to europejski odpowiednik Chevroleta Volta, jaki już niedługo trafi do sprzedaży na rynku amerykańskim. Ten pięciodrzwiowy, przeznaczony dla czterech osób model bazuje na technologii napędu elektrycznego GM naszącego nazwę Voltec. Silnik elektryczny, jaki odpowiada za napęd Opla Ampery, pozyskuje energię z akumulatora litowo-jonowego, który ładowany jest ze standardowego gniazdka 230 V.

Do "pełna" naładowany pojazd pozwala na przejechanie ok. 60 kilometrów, a to i tak więcej niż każdego dnia pokonuje przeciętny Europejczyk. Jak pokazują badania 80 procent niemieckich kierowców przejeżdża codziennie nie więcej niż 50 km.

Jednak w przeciwieństwie do większości konkurencyjnych pojazdów elektrycznych, Opel Ampera umożliwia także i dłuższe podróże. A to za sprawą niewielkiego wewnętrznego silnika spalinowego, który w razie potrzeby generuje prąd niezbędny do dalszej jazdy. Całkowity zasięg elektrycznego Opla wynosić będzie więc kilkaset kilometrów.

Opel nie zdradza bliższych szczegółów na temat swojego prototypowego modelu. Poznamy je dopiero podczas oficjalnej prezentacji auta na wystawie genewskiej. Być może dowiemy się także, kiedy model ten pojawi się na europejskich drogach.

Podobne wiadomości:

Elektrony zamiast oktanów

auto motor i sport 0000-00-00

Samochody z napędem elektrycznym. Prąd jest piękny, prąd jest czysty, ale z prądem w układzie napędowym są pewne problemy. Pomimo to aut z napędem elektrycznym będzie coraz więcej.

Elektryczny Chevrolet Volt w wersji produkcyjnej

Elektryczny Chevrolet Volt w wersji...

Aktualności 2007-12-14

Komentuj:

~mn 2009-01-28

z takim wygladem na 100% zdeklasowałby priusa i reszte, ale niestety znając życie to przyjdzie ekipa ksiegowych i wyjdzie z tego zwykłe pospolite wozidełko ;/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.