mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczny Opel w produkcyjnej wersji

Elektryczny Opel w produkcyjnej wersji

W Genewie Opel pokaże także model Ampera w wersji produkcyjnej.

Elektryczny Opel w produkcyjnej wersji
Bratni model Chevy'ego Volta wjedzie na stanowisko Niemców w Genewie w swojej ostateczniej, produkcyjnej wersji. Ciągle trwają sprzeczki na temat, czy Volt jest faktycznie samochodem elektrycznym, czy jednak hybrydą. Miażdżąca przewaga głosów skłania się do tego drugiego wariantu.

Opel Ampera ma być pierwszym samochodem elektrycznym w Europie, którym nie dojdziemy tylko do sklepu za rogiem i którego nie będziemy musieli pchać w drodze powrotnej, po czym czekać 65 lat na załadowanie baterii, co da nam zasięg 3 kilometrów. I właśnie to jest powodem kontrowersji, dotyczących Volta. Ampera, podobnie jak jej amerykański brat, nie ma w sobie jedynie silnika elektrycznego i baterii, magazynujących energię z gniazdka, ale także silnik spalinowy, który, w razie potrzeby, może przedłużyć zasięg auta do ponad 500 kilometrów na pełnym baku, co jest już wartością raczej standardową dla samochodów spalinowych. Na prądzie przejedziemy od 40 do 80 kilometrów (jedno ładowanie), natomiast później do pracy budzi się jednostka benzynowa.

Badania pokazały, że 80% Europejczyków nie pokonuje więcej niż 60 kilometrów dziennie, zatem Ampera powinna z łatwością sprostać wymaganiom rynku. Pełne ładowanie baterii trwa około czterech godzin, a moc silnika elektrycznego to 150 koni mechanicznych, zatem dosyć dużo. Moment obrotowy wynosi 370 niutonometrów już od postoju. Do setki Ampera dojedzie w około 9 sekund, a prędkość maksymalna to 161 kilometrów na godzinę.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?