mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczny Smart

Elektryczny Smart

Będący już prawie ikoną Smart ForTwo doczekał się wersji elektrycznej. Producent małych samochodów zadecydował wczoraj, że Wielka Brytania będzie rynkiem próbnym dla popularnego pojazdu z nowym napędem.

Elektryczny Smart

Po raz pierwszy zostanie on zaprezentowany szerszej publiczności podczas targów British Motorshow, które rozpoczną się 18 lipca. Pojazd będzie dostępny dla potencjalnych klientów już od listopada bieżącego roku. Model Smart ev będzie kolejną próbą przywrócenia do życia segmentu samochodów o napędzie elektrycznym.

Pod maską pojazdu znajdziemy silnik o mocy 30kW, który będzie w stanie rozpędzić samochód do prędkości 112 km/h. Podczas jazdy w mieście jego wydajność ma być dużo lepsza w porównaniu z wersją benzynową. Jedynym mankamentem pojazdu jest jego zasięg. Na 'pełnym baku' prądu jest w stanie przejechać dystans 115 kilometrów, za to bez żadnego ubytku dla środowiska.

Jednostki napędowe będą produkowane przez partnera technologicznego, Zytek Group, który montować będzie w fabryce umiejscowionej w mieście Fradley. Początkowo na okres próbny dostarczonych zostanie 200 egzemplarzy samochodów i od nich będą zależały losy elektrycznego Smarta.

Czytaj także:

Smart oficjalnie w USA (2006-06-29)

Face-lifting Smarta (2006-06-27)


Podobne wiadomości:

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

~as 2006-07-13

melex

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.