mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczny Volkswagen... Milano

Elektryczny Volkswagen... Milano

Milano. Tak pierwotnie miała nazywać się Alfa Giulietta. Wczoraj na targach w Hanowerze zaprezentowany został koncepcyjny model Volkswagena o takiej nazwie. Jednak nie nazwa jest tu najważniejsza, a napęd elektryczny, który w pierwszych produkcyjnych modelach Volkswagena ma się pojawić w 2013 roku.

Elektryczny Volkswagen... Milano

Napędzany silnikiem elektrycznym prototypowy Volkswagen Milano Taxi to nieemitujące szkodliwych substancji studyjne taxi stworzone na podstawie wieloletnich doświadczeń Volkswagena jako producenta taksówek. Elektryczny samochód koncepcyjny przeznaczony dla publicznego ruchu miejskiego i podmiejskiego posiada przedział bagażowy połączony z wnętrzem i ekrany dotykowe dla kierowcy i pasażerów (pełniące rolę taksometrów i multimedialnego centrum informacji). Dwudrzwiowe auto (drzwi z prawej strony przesuwane do przodu) ma niewiele, bo tylko 3,73 m długości, 1,66 m szerokości i aż 1,6 m wysokości.

Milano Taxi napędzane jest silnikiem elektrycznym, który potrafi rozwinąć nawet 85 kW (stała moc wynosi 50 kW), który jest w stanie rozpędzić auto do prędkości 120 km/h. Zasilany jest energią z wbudowanej w podłogę baterii litowo – jonowej (45 kWh), która pozwala na przejechanie nawet 300 kilometrów w sprzyjających warunkach. Całkowity czas ładowania akumulatorów będzie zależeć od zastosowanej infrastruktury, a w niecałą godzinę będzie można doładować mniej więcej 80% pojemności akumulatorów.

Zaprezentowana prototypowa taksówka Volkswagena być może nigdy nie trafi do seryjnej produkcji. Jednak nie o nią tu chodzi tak naprawdę. A o napęd elektryczny. Renault już zaprezentowało produkcyjną wersję modelu Fluence i Kangoo, a Volkswagen dopiero pracuje nad tego rodzajem napędu. Niemcy zapewniają, że będzie on gotowy do produkcji seryjnej w 2013 roku i w pierwszej kolejności trafi pod maskę Golfa.

 

 


Podobne wiadomości:

Volkswagen Touareg Hybrid – drugie podejście

auto motor i sport 0000-00-00

Podobnie jak poprzednik, jest spokrewniony z Porsche. Oto nowy VW Touareg, który już nie chce być tylko gorzej urodzonym bratem Cayenne.

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

~Henkel 2010-04-21

Ciekawe auto, ale IMO elektryczne nie szybko się upowszechnią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.