mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczny konkurent Audi A5 od Fiskera

Elektryczny konkurent Audi A5 od Fiskera

Amerykańska marka Fisker zaprezentowała na rozpoczynających się targach w Nowym Jorku swój najnowszy model, który docelowo ma być konkurentem dla samochodów pokroju Audi A5. Nowy model to czterodrzwiowy sedan, nazwany Atlantic.

Elektryczny konkurent Audi A5 od Fiskera
Atlantic to jak na razie prototyp, ale duże prawdopodobieństwo, że w takim wydaniu samochód zadebiutuje na rynku. Prototypowy model ma być pierwszym globalnym autem marki. Samochód jak podaje producent został stworzony z myślą o młodych rodzinach chcących jeździć ciekawym i nowoczesnym samochodem.

Nowy sedan od Fiskera został wyposażony w innowacyjną technologię napędową EVer. Napęd EVer dostępny w modelu Atlantic to ta sama technologia hybrydowa plug-in wykorzystana w Fiskerze Karma. Samochód jest wyposażony w czterocylindrowy silnik benzynowy, który działa jako generator prądu. Jednostka spalinowa ma dostarczyć wysokiego momentu obrotowego i zapewnić maksymalną oszczędność. Napęd przekazywany jest na tylną oś, ale jak zapewnia producent jako opcja będzie dostępna możliwość napędu na obie osie.

Stylistyka nadwozia to charakterystyczny przód oraz linie boczne auta. Fisker już modelem Karma pokazał design, który wraz z prototypem  Atlantic definiuje amerykańska markę. Linia boczna oraz przetłoczenia znajdujące się na boku auta są inspiracją zaciągniętą z natury. Jak podaje Fisker auto z boku ma przypominać tygrysa gotowego do skoku. My jednak w naszej redakcji takiego podobieństwa nie możemy dostrzec. Auto ma przypominać sportowe coupe w czym pomagają klamki drzwi tylnych ukryte w słupku C. Ciekawostką jest dach wykonany ze szkła, który zapewnia duży dostęp światła do wnętrza prototypu.

Fisker Atlantic wymiarami porównywalny jest do Audi A5 i docelowo ma być konkurentem tego modelu z Ingolstad. Na pewno ma jedną przewagę nad Audi - jest po prostu ładniejszy. Bliższe informacje techniczne oraz data wprowadzenia modelu do produkcji zostaną podane w późniejszym terminie.

Podobne wiadomości:

Odnowiona Toyota RAV4 również jako hybryda

Odnowiona Toyota RAV4 również jako hybryda

Premiery 2015-04-03

Fisker EMotion - nowy, elektryczny supersamochód

Fisker EMotion - nowy, elektryczny...

Samochody luksusowe 2016-11-01

Komentuj:

~r1obert 2015-11-03

To cacko nie samochód, z własnym charakterem

~yaj 2012-04-04

Fisker to marka egzotyczna, a to auto pod wzgledem charakteru nieco odbiega od Audi A5 (czy BMW 3 coupe).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando