mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczny samochód z Hiszpanii

Elektryczny samochód z Hiszpanii

Większość producentów w swojej ofercie ma co najmniej jeden samochód elektryczny bądź hybrydowy. Niektórzy producenci na rynek wprowadzają którąś z kolei generację swojego ekologicznego auta. Seat dopiero teraz ogłosił, że pracuje nad autem elektrycznym.

Elektryczny samochód z Hiszpanii
Hiszpanie zaprezentowali prototypowy model Altea XL Ecomotive Electric. W najbliższym czasie Seat udostępni dla instytucji rządowych w Katalonii i Madrycie auta do testów w celu zebrania jak największej ilości informacji na temat prototypowych modeli. Hiszpanie przewidują, że auto na rynek trafi w 2015 roku. W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy Seat wprowadzi do sprzedaży cztery nowe modele. Pierwszym z nich będzie Seat Mii.

Seat Altea XL Ecomotive Electric to auto, którego zasięg wynosi 135 km. pod maską pracuje silnik o mocy 115 KM, generujący 270 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Baterie w tym samochodzie znajdują się pod tylnymi siedzeniami co sprawia, że auto nie straciło nic z przestrzeni bagażowej. Urządzenia pokładowe mogą być zasilane również dzięki umiejscowionym na dachu panelom słonecznym.

Razem z firmą R&D Seat stworzy również elektryczną wersję Leona - Seat Leon Ecomotive TwinDrive. Hybrydowe auto w trybie elektrycznym ma zasięg 52 km i w tym trybie osiąga maksymalną prędkość 120 km/h. Samochód według producenta potrzebuje tylko 1.7 litra paliwa na 100 km. Maksymalnie auto może podróżować z prędkością 170 km/h.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Leon
Seat Leon
Cena podstawowa już od: 59 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Seat Leon Cupra - 300 KM po liftingu

Seat Leon Cupra - 300 KM po liftingu

Aktualności 2016-11-21

Seat Leon po liftingu – polskie ceny

Seat Leon po liftingu – polskie ceny

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.