mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczny samochód z Hiszpanii

Elektryczny samochód z Hiszpanii

Większość producentów w swojej ofercie ma co najmniej jeden samochód elektryczny bądź hybrydowy. Niektórzy producenci na rynek wprowadzają którąś z kolei generację swojego ekologicznego auta. Seat dopiero teraz ogłosił, że pracuje nad autem elektrycznym.

Elektryczny samochód z Hiszpanii
Hiszpanie zaprezentowali prototypowy model Altea XL Ecomotive Electric. W najbliższym czasie Seat udostępni dla instytucji rządowych w Katalonii i Madrycie auta do testów w celu zebrania jak największej ilości informacji na temat prototypowych modeli. Hiszpanie przewidują, że auto na rynek trafi w 2015 roku. W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy Seat wprowadzi do sprzedaży cztery nowe modele. Pierwszym z nich będzie Seat Mii.

Seat Altea XL Ecomotive Electric to auto, którego zasięg wynosi 135 km. pod maską pracuje silnik o mocy 115 KM, generujący 270 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Baterie w tym samochodzie znajdują się pod tylnymi siedzeniami co sprawia, że auto nie straciło nic z przestrzeni bagażowej. Urządzenia pokładowe mogą być zasilane również dzięki umiejscowionym na dachu panelom słonecznym.

Razem z firmą R&D Seat stworzy również elektryczną wersję Leona - Seat Leon Ecomotive TwinDrive. Hybrydowe auto w trybie elektrycznym ma zasięg 52 km i w tym trybie osiąga maksymalną prędkość 120 km/h. Samochód według producenta potrzebuje tylko 1.7 litra paliwa na 100 km. Maksymalnie auto może podróżować z prędkością 170 km/h.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Leon
Seat Leon
Cena podstawowa już od: 54 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Seat Leon Cupra - 300 KM po liftingu

Seat Leon Cupra - 300 KM po liftingu

Aktualności 2016-11-21

Seat Leon po liftingu – polskie ceny

Seat Leon po liftingu – polskie ceny

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport