mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczny sedan Infiniti

Elektryczny sedan Infiniti

Po premierze koncepcyjnego auta elektrycznego na wystawie w Genewie, Infiniti również na nowojorskich targach zaprezentowało prototyp napędzany energią elektryczną. Tym razem mamy do czynienia z sedanem, który, wg zapowiedzi, już za dwa lata powinien trafić do seryjnej produkcji.

Elektryczny sedan Infiniti
Choć jest to wciąż samochód koncepcyjny, to władze Infiniti zarzekają się, że nie będzie jakoś znacząco różnił się od wersji końcowej. Można się tylko cieszyć, bowiem Infiniti LE Concept może pochwalić się całkiem atrakcyjną stylizacją, w wielu elementach nawiązującą do innych modeli tej marki. LE Concept został od zaprojektowany od podstaw, nie jest przerobioną wersją któregoś z obecnych już na rynku modeli. Wymiarami zbliżony jest zaś do modelu G sedan.

Konieczność zmieszczenia wewnątrz auta baterii nie wpłynęła ujemnie na ilość miejsca w kabinie oraz komfort podróżowania. Baterie zostały ulokowane pod podłogą, co dodatkowo przyczyniło się do obniżenia środka ciężkości i tym samym polepszenia właściwości jezdnych.

Infiniti nie zdradza jeszcze szczegółów technicznych na temat samego napędu, a tym samym o osiągach auta. Można się jedynie spodziewać, że pod maskę trafi technologia, którą obecnie znamy już z modelu Nissan Leaf.


Ciekawostką w prototypowym aucie jest za to sposób ładowania baterii. Auto musi ustawić się nad specjalnym punktem do ładowania i wówczas samo ładowanie odbywa się już bez konieczności podłączania różnych przewodów. Aby ustawić się precyzyjnie, pomocny jest inteligentny system parkowania, który ustawia auto we właściwym miejscu bez pomocy kierowcy.

Model LE pokazuje, że Infiniti na różne sposoby będzie starać się zmniejszać ujemny wpływ na nasze środowisko. Wśród dostępnych modeli mamy już przecież hybrydę, wprowadzony niedawno na rynku amerykańskim crossover JX może pochwalić się wyjątkowo niskim spalaniem, a już niebawem dołączy do tej oferty auto typowo elektryczne.


Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.