mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczny van Nissana

Elektryczny van Nissana

Na targach w Detroit na stoisku Nissana obok koncepcyjnego modelu Pathfinder można też znaleźć drugi prototypowy model. Nissan e‑NV200 Concept to zapowiedź auta z napędem elektrycznym dla drobnych przedsiębiorców bądź rodzin.

Elektryczny van Nissana
Nadwozie Nissana e-NV200 Concept oparto na produkcyjnej wersji Nissana NV200, choć wprowadzono także szereg elementów, które nadają mu bardziej undywidualnego charakteru, w tym takie, które stanowią nawiązanie do elektrycznego Leafa.

Dominującym elementem na szerokiej masce jest duża, umieszczona centralnie klapka gniazda ładowania. Inne charakterystyczne elementy to emblemat Nissana z niebieskimi akcentami i opływowe reflektory z diodami świecącymi. Sylwetkę samochodu podkreślają zdecydowane kontury i szerokie płaszczyzny. Duża szyba czołowa wraz z mocno przeszklonym tyłem nadwozia i parą okien dachowych o dużej powierzchni gwarantują wrażenie przestronności i otwartości wnętrza. Specjalny kolor nadwozia nawiązuje do błękitu Aqua Blue, który w Nissanie Leaf symbolizuje przyjazny dla środowiska napęd pojazdu.  

W kabinie Nissana e-NV200 Concept nietrudno zorientować się, że to nowoczesny pojazd elektryczny Nissana, o czym świadczą charakterystyczne wskaźniki, niebieskie akcenty i jasna kolorystyka. Nissan e-NV200 Concept jest wyposażony w zaawansowany system telematyczny i płaski wyświetlacz w środkowej części deski rozdzielczej, który pod względem funkcjonalności i obsługi przypomina tablet.

Podstawowe elementy układu napędowego Nissana e-NV200 Concept pochodzą z Nissana Leaf. Cichy, zeroemisyjny i elastyczny silnik elektryczny zasilany prądem zmiennym rozwija moc 80 kW i moment obrotowy 280 Nm. Energii dostarcza litowo-jonowy akumulator zbudowany z 48 kompaktowych modułów. Inaczej niż w tradycyjnym silniku spalinowym 100% momentu obrotowego jest dostępne już od chwili uruchomienia silnika elektrycznego, dzięki czemu układ napędowy samochodu zapewnia znakomite przyspieszenie oraz wysoki komfort prowadzenia.

Podobnie jak Nissan Leaf, również e‑NV200 Concept jest bardzo elastyczny, a jazda nim sprawia nie mniej przyjemności niż podróżowanie za kierownicą tradycyjnego samochodu z silnikiem benzynowym. Nissan e-NV200 Concept - tak samo, jak LEAF - jest niezwykle oszczędnym pojazdem, co ma szczególne znaczenie dla firm eksploatujących samochody dostawcze.

Podczas gdy w Detroit ma miejsce światowa premiera tego modelu, trwają już jego testy w rzeczywistych warunkach. Pierwsze próbne jazdy odbywają się Jokohamie, a od miesiąca także w Londynie. Nissan ma nadzieję, że niedalekiej przyszłości zainteresowanie takimi autami będzie bardzo duże. Dlatego też ich zalety nie będą się sprowadzać tylko do znacznie tańszej eksploatacji w porównaniu do aut z silnikami spalinowymi, ale ich masowa produkcja sprawi, że cena zakupu również nie będzie specjalnie wygórowana.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan NV200
Nissan NV200
Cena podstawowa już od: 62 840 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Juke w wersji ładniejszej

auto motor i sport 0000-00-00

Nissan Juke-R vs Supercars Dubai Street...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.