mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryzujący koncept Peugeota

Elektryzujący koncept Peugeota

Peugeot, by uczcić 200-lecie istnienia firmy, prezentuje osiągi drzemiące w technologii napędu elektrycznego. Najnowszy pojazd koncepcyjny firmy Peugeot to dwumiejscowy roadster, wyróżniający się futurystyczną stylistyką.

Elektryzujący koncept Peugeota
Jednym z głównych założeń przy tworzeniu tego pojazdu była lekkość konstrukcji, której podporządkowano design całego nadwozia. W EX1 odnajdziemy charakterystyczne elementy nowej stylistyki Peugeot, po raz pierwszy wykorzystane w samochodzie koncepcyjnym SR1. Ozdobione aluminiowymi elementami drzwi nawiązują do modeli RCZ i BB1.

Układ zawieszenia wykorzystuje szereg rozwiązań, które gwarantują bardzo dobrą przyczepność. Konstrukcja przedniego zawieszenia to dwa wahacze poprzeczne z łącznikami, zaś z tyłu znajdziemy pojedynczy wahacz poprzeczny z umieszczonym centralnie amortyzatorem. Aby w jeszcze większym stopniu obniżyć masę i zwiększyć sztywność nadwozia, jego samonośna jednobryłowa konstrukcja została wykonana z kompozytów węglowych o strukturze plastra miodu. W kompozytowym nadwoziu umieszczono punkty montażowe mechanicznych zespołów pojazdu.

Wymiary EX1: 0,9 m wysokości i 1,77 m szerokości pozwalają obniżyć środek ciężkości i poprawiają właściwości aerodynamiczne pojazdu.


EX1 wyposażono w dwa silniki elektryczne, po jednym na każdej osi, dysponujące jednakową mocą maksymalną 125 kW (łącznie 250 kW / 340 KM) oraz stale dostępnym, niezmiennym, maksymalnym momentem obrotowym o wartości 240 Nm z przodu i z tyłu. Taka konstrukcja mechaniczna pozwala nie tylko na idealny rozkład masy, ale również umożliwia zastosowanie napędu na wszystkie koła.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot Paryż targi w Paryżu Peugeot EX1

Podobne wiadomości:

Tajemniczy projekt Peugeota

auto motor i sport 0000-00-00

Peugeot EX1 – elektryczny batmobil?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.