mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Etios, czyli tania Toyota

Etios, czyli tania Toyota

Potrzeba rynku sprawia, że coraz więcej producentów decyduje się wprowadzić do swojej gamy tanie i nieskomplikowane w budowie modele. Taką drogą idzie też Toyota, która na wystawie w New Delhi zaprezentowała nowy kompaktowy model o nazwie Etios.

Etios, czyli tania Toyota
Zaprezentowana na wystawie w Indiach Toyota Etios to wprawdzie jeszcze model prototypowy, ale już w tym roku ruszy jego produkcja i rozpocznie się sprzedaż. Na początku (pod koniec 2010 roku) do sprzedaży na rynku indyjskim trafi wersja sedan, zaś w przyszłym roku gamę uzupełni wersja pięciodrzwiowa. Można się więc spodziewać, iż wersja produkcyjna już niewiele będzie się różnić od zaprezentowanej w stolicy Indii. Aby było taniej auto będzie produkowane na miejscu w Indiach, w budowanej właśnie drugiej fabryce Toyoty. Również większość komponentów ma pochodzić od różnych lokalnych dostawców. Wszystko to ma sprawić, że cena auta nie przekroczy kwoty 10 tys. dolarów.

Toyota Etios to średniej wielkości auto rodzinne, które dzięki korzystnej cenie może liczyć na zainteresowanie szerokiego grona potencjalnych nabywców. Głównymi zaletami nowej Toyoty mają być przestronne wnętrze plus do tego pakowny bagażnik, czyli te cechy, na które najczęściej zwracają uwagę głowy rodzin. Na stoisku Toyoty zaprezentowane egzemplarze wyposażone były w dwa silniki benzynowe o pojemności 1,2 i 1,5 litra.

Już od 2011 roku Toyota liczy, iż roczna sprzedaż wyniesie ok. 70 tys. egzemplarzy modelu Etios. Niewykluczone również, że auto trafi na eksport. Za wcześnie jednak, by mówić, czy Etios zawita również i na Stary Kontynent.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Indie Toyota Etios

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Odmieniony Auris

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~prizoner 2010-01-11

konkurencja dla daci logan?? ciekawe jak to wygląda cenowo... zapraszam: fan-toyota.blogspot.com

~leon jan 2010-01-07

Pierwsza toyota ktora mi sie podoba patrzac na fotografie.Nie mialem do tej chwili takiej przyjemnosci.Powinna tez byc w wersji drozszej-lepszego wyposazenia.POZDRAWIAM!

~lupus 2010-01-06

szkaradna ta toyka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.