mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Europa S: Klasa biznes wg Lotusa

Europa S: Klasa biznes wg Lotusa

Samochody brytyjskiego Lotusa znane są głównie ze świetnej dynamiki jezdnej i właściwie w takich właściwościach je zaszufladkowano. Teraz dzięki modelowi Europa S, Lotus chce być tak samo komfortowy, jak jest sportowy.

Europa S: Klasa biznes wg Lotusa

Lotus Europa S bazuje na zmodyfikowanej płycie modelu Elise. Dzięki powiększonej przestrzeni ładunkowej do Europy wsiądziemy z więcej niż jedną, małą walizeczką. Diametralne zmiany zaszły w wyglądzie wewnętrznym. Wszak nowy Lotus ma kusić luksusowym spojrzeniem. Dla komfortu wprowadzono wiele elementów pokrytych skórą oraz wykładziną o wysokiej jakości. Dla bezpieczeństwa zaś, dwie poduszki powietrzne. Również sylwetka nowej Europy S w porównaniu z dotychczasowymi modelami Lotusa sprawia, że do samochodu bez problemów wsiądą reprezentanci „starszych roczników”.

Brytyjczyków z Lotusa nie ogarnęła jednak bez pamięci luksusowa wariacja i postanowiono, że kilka elementów w Europie S będzie typowo sportowe. Chociażby wspomaganie kierownicy, które na pewno nie znajdzie w tym aucie miejsca. Ba, do tej pory trwają debaty czy w Europie S powinna być zamontowana klimatyzacja!

Lotus Europa S ma także zmieniony „agregat”. Tym razem silnika nie użyczyła Toyota lecz Opel. Elastyczny, czterocylindrowy silnik o pojemności 2000 ccm wyposażony jest w układ turbo i spokrewniony jest z tymi jakie są oferowane w modelu Elise i Oplu Speedster. Dzięki mocy 203 KM i max m. obr. w granicach 263 Nm auto przyspiesza od zera do 100 km/h w 5,5s. i osiąga maksymalną prędkość 225 km/h.

Produkcja Europy S ma rozpocząć się w lipcu 2006 roku. Samochód trafi najpierw na rynek europejski, a w późniejszym terminie na kolejne – poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą. Cena wyjściowa Europy S to 49 000 euro.

Czytaj także:

Ponad 30 światowych premier w LA

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.