mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Europejska odmiana Volta

Europejska odmiana Volta

W Europie Chevrolet Volt zostanie wprowadzony do sprzedaży pod koniec przyszłego roku razem z Oplem Amperą.

Europejska odmiana Volta

Ciekawą rzeczą jest to, że cena niemieckiego auta będzie aż o 6 tysięcy dolarów wyższa niż Volta i będzie wynosić 42.900 euro, czyli około 47 tysięcy dolarów. Alain Visser, szef sprzedaży i marketingu Opla, usprawiedliwia taką cenę wysoką jakością użytych do budowy samochodu materiałów.

Przez pierwsze 40 do 80 kilometrów, siła napędowa pochodzi z 16-kWh baterii, zatem samochód nie pali nic i nie zużywa ani grama paliwa, jednak na dłużyszych odległościach silnik spalinowy napędza generator, który ładuje baterie samochodu, co daje zasięg około 500 kilometrów. Samochód można też doładowywać ze zwykłego gniazdka domowego poprzez technologię Plug-In.

Niektózy producenci tego typu samochodów, aby wizualnie odniżyć cenę zakupu ich aut, dzielą kwoty, których oczekują, na cenę samego pojazdu i możliwość leasingowania układu baterii, który zazwyczaj jest bardzo kosztowny. Jednak ze względu na to, że klienci ci i tak muszą spłacać leasing co miesiąc, finalna cena samochodu jest taka sama, a nawet często wyższa o wartość oprocentowania. Zatem z tych powodów Opel prezentuje czyste warunki zakupu i jedną, stałą cenę, jaką oczekuje za samochód.

Opel Ampera będzie produkowany w Warren w stanie Michigan, gdzie GM buduje już Volty, ponieważ oba auta dzielą rozwiązania techniczne.

Można już składać zamówienia na nowy samochód Opla - pierwsze dostawy rozpoczną się w październiku 2011 roku.


Podobne wiadomości:

Corvette C6 ZO6 – ponad 1000 KM

auto motor i sport 0000-00-00

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Komentuj:

~STZaba 2010-11-13

Wyprodukowac to nie problem. Ale czy te auta wytrzymają 10 lat??

~kid 2010-11-13

Brawo OPEL -TOYOTA wstydz sie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.