mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Europejska premiera odświeżonego Grand Cherokee

Europejska premiera odświeżonego Grand Cherokee

Zmieniony design nadwozia, bardziej ekskluzywne wnętrza oraz, a może przede wszystkim, 8-biegowa przekładnia automatyczna we wszystkich wersjach silnikowych. Na wystawie w Genewie Jeep zaprezentuje odświeżoną wersję modelu Grand Cherokee.

Europejska premiera odświeżonego Grand Cherokee
Nowością, zarówno w wersjach z trzylitrowym turbodieslem V6, jak i w wariantach benzynowych, jest nowa 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów grupy Chrysler. Poszczególne mapy zmiany przełożeń nowej przekładni powodują, że skrzynia biegów dostosowuje się do warunków jazdy. "Inteligentne" oprogramowanie uwzględnia czynniki zmienne, m.in. przebieg momentu obrotowego, przypadki redukcji biegu, przyspieszenie poprzeczne i wzdłużne, zmiany nachylenia drogi oraz przyczepności i częstotliwość zmiany przełożeń w celu zoptymalizowania płynności. Do redukcji zużycia paliwa w nowym Grand Cherokee przyczynia się także funkcja EcoMode oraz działanie systemu dezaktywacji cylindrów Fuel Saver w silniku V8. Tryb EcoMode załączany jest automatycznie w momencie uruchomienia silnika, lecz można go wyłączyć przyciskiem na konsoli centralnej. EcoMode współpracuje także z systemem zawieszenia pneumatycznego Quadra-Lift, powodując obniżenie prześwitu, poprawiając aerodynamikę pojazdu w celu optymalizacji właściwości jezdnych.

Odświeżony Jeep Grand Cherokee charakteryzuje się także nowymi elementami wykończenia nadwozia i wnętrza. Pojawiły się reflektory biksenonowe ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED (standard we wszystkich wersjach), nowe obręcze kół i nowe kombinacje kolorystyczne. Ekskluzywność wnętrza jest podkreślona poprzez zastosowanie wyszukanych materiałów, jak tapicerka ze skóry wysokiej jakości Natura Plus i wykończenia w drewnie. W kabinie znalazła się nowa, trójramienna kierownica i nowy system nawigacji satelitarnej. Nowy Grand Cherokee ma też szerszą ofertę usług informacyjno-rozrywkowych, dzięki nowemu systemowi nawigacji satelitarnej UConnect i 7-calowemu wyświetlaczowi TFT, którego ustawienia każdy kierowca może dostosować do indywidualnych potrzeb.

Grand Cherokee oferowany będzie w dwóch wariantach napędu 4×4 - pneumatycznym zawieszeniem Jeep Quadra-Lift i systemem kontroli trakcji Selec-Terrain, umożliwiającym wybór najkorzystniejszych ustawień napędu w różnych warunkach jazdy. Nowy Jeep Grand Cherokee oferuje też zaawansowane aktywne i pasywne systemy bezpieczeństwa, takie jak nowa funkcja Selec-Speed Control (system czuwający nad prędkością zjazdu i podjazdu, pozwala pokonywać wzniesienia przy minimalnej ingerencji kierowcy).

Zmodyfikowany Jeep Grand Cherokee, który pojawi się w europejskich salonach sprzedaży w trzecim kwartale tego roku, oferowany będzie w wersjach wyposażenia Laredo, Limited, Overland i Summit.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee
Cena podstawowa już od: 236 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Jeep Renegade Night Eagle II już w salonach

Jeep Renegade Night Eagle II już w salonach

Aktualności 2016-11-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!
Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!
Koniec z darmowymi autostradami w Polsce, a na domiar złego w przyszłym roku zapowiadają się podwyżki cen na niektórych odcinkach. Takie niespodzianki przygotował dla kierowców Ministerstwo Infrastruktury.