mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Europejski i-MIEV

Europejski i-MIEV

Mitsubishi dość długo testowało całkowicie elektryczny model i-MIEV przed wprowadzeniem go do sprzedaży na rynku europejskim. W końcu auto jest już gotowe, a premiera europejskiej wersji tego elektrycznego auta będzie miała miejsce na wystawie w Paryżu.

Europejski i-MIEV
Mitsubishi planuje rynkowy debiut europejskiej wersji modelu i-MiEV w grudniu bieżącego roku w 14 krajach, m.in. we Francji, Wlk. Brytanii, Niemczech, a na innych europejskich rynkach w 2011 roku. Sprzedaż Mitsubishi i-MIEV w Polsce rozpocznie się już jesienią bieżącego roku i wtedy zostanie także ogłoszona cena tego pojazdu.

W porównaniu do wersji japońskiej, europejska odmiana i-MIEV wyróżnia się między innymi nowym designem przedniego i tylnego zderzaka, dzięki czemu to elektryczne Mitsubishi spełniać będzie europejskie normy. Zmodernizowana jest także konsola środkowa panelu sterowania, a także podniesiono poziom komfortu wewnątrz kabiny. Dodatkowo poprawiono poziom bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. Bez dopłaty Mitsubishi i-MIEV wyposażony będzie w system aktywnej stabilizacji toru jazdy (ASC) oraz boczne poduszki i kurtyny powietrzne.

Poza swoim elektrycznym pojazdem Mitsubishi na tegorocznym salonie samochodowym w Paryżu (Mondial de L' Automobile 2010), który odbędzie się w halach Paris Expo w dniach od 30 września do 17 października, pokaże także model Lancer Sportback (Galant Fortis Sportback w Japonii) obecnie również z silnikiem 1.8 DiD o mocy 150 KM, a także Outlandera 2.2 DiD, którego nowy 177-konny silnik pochodzi z tej samej rodziny innowacyjnych jednostek wysokoprężnych.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

~x35 2010-09-02

Nie więcej jak 70 tys. no i pełny VAT do odliczenia powodzenie murowane.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe BMW X3 - oficjalny debiut
Nowe BMW X3 - oficjalny debiut
Na rynek wchodzi trzecia generacja BMW X3. Popularny SUV z Bawarii otrzymał technologie znane z flagowych modeli tej marki. Producent obiecuje, że nowy model sprawi jeszcze więcej frajdy z jazdy niż poprzednik, a do tego będzie bardziej luksusowy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech