mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Europejskie modele Forda w Pekinie

Europejskie modele Forda w Pekinie

Debiut prototypu nowego 4-drzwiowego Forda Focus Concept oraz Forda Mondeo Duratec V6 podczas salonu Auto China 2004.

Europejskie modele Forda w Pekinie

Najważniejsze miejsce na stoisku Forda zajmuje studium nowego Forda Focus Concept – zupełnie nowy samochód w 4-drzwiowej wersji sedan pokazuje, w swoim najbardziej jak dotąd zaawansowanym technicznie wcieleniu, jak najprawdopodobniej będzie wyglądał Ford Focus. Prototyp najnowszego Forda Focus jest prezentowany w otoczeniu pełnej gamy innych europejskich modeli Forda, w tym: Forda Fiesta, Forda Fusion Plus, Forda Focus C-MAX oraz Forda Mondeo z 2,5-litrowym silnikiem Duratec V6. Ten ostatni debiutuje w Pekinie jako najbardziej prestiżowy model Forda przeznaczony na rynek chiński.

Tak bogata oferta prezentowana na salonie pekińskim dobitnie podkreśla coraz mocniejsze zaangażowanie firmy Ford na rynku, który obecnie jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków świata i zarazem jednym z najbardziej konkurencyjnych. Ekspozycja Forda świadczy także o kluczowej roli, jaką odgrywają konstruktorzy i projektanci Forda w działaniach mających na celu zaspokojenie potrzeb i spełnienie aspiracji lawinowo rosnącej liczby zmotoryzowanych na rynkach Azji.

– Nowe modele opracowywane przez Ford Europa mają fundamentalne znaczenie dla strategii naszej firmy, która stawia sobie za cel konkurowanie o nabywców i zwiększanie obecności na rynkach regionu Azji i Pacyfiku oraz Afryki – stwierdził Lewis Booth, prezes i dyrektor generalny Ford of Europe.

Dzięki sukcesowi rynkowemu Forda Mondeo i po niedawnej premierze najnowszej generacji Forda Fiesta, na azjatyckich rynkach dojdzie do premiery średniej wielkości samochodu osobowego z nadwoziem typu sedan. Ocenia się, że sprzedaż samochodów klasy średniej w rejonie Azji i Pacyfiku podwoi się w ciągu najbliższego dziesięciolecia.

Nowy 4-drzwiowy prototyp Ford Focus Concept jest niezwykle elegancki. Został opracowany specjalnie na salon w Pekinie i można w nim znaleźć szereg rozwiązań i pomysłów, które będą dyktowały kształt modeli nowej generacji Forda Focus.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!