mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Europejskie premiery Lexusa

Europejskie premiery Lexusa

Na stoisku Lexusa na 61. Międzynarodowych Targach Samochodowych we Frankfurcie będzie można zobaczyć sporo nowości, które pojawiły się w tym roku już za oceanem.

Europejskie premiery Lexusa

Z pewnością w centrum zainteresowania powinien znaleźć się kolejny hybrydowy model japońskiej marki. Lexus GS 450h zadebiutował podczas tegorocznych targów nowojorskich, zaś w sprzedaży na europejskim rynku znajdzie się w przyszłym roku. Jest to drugi samochód marki Lexus, po SUV-ie RX 400h, który będzie wykorzystywać napęd hybrydowy. Będzie on kombinacją benzynowego, sześciocylindrowego silnika o pojemności 3,5 litra i jednostki elektrycznej. W sumie auto będzie dysponować mocą ponad 300 KM, co pozwoli na przyspieszenie do "setki" w niecałe 6 sekund. Jednocześnie system hybrydowy zapewni mniejsze spalanie oraz emisję zanieczyszczeń, w szczególności dwutlenku węgla, które będą porównywalne do zwykłych dwulitrowych silników benzynowych.

Model coupe-cabrio, jakim jest Lexus SC 430, przejdzie nieznaczny lifting i trafi do europejskich salonów w listopadzie tego roku. Kosmetyczne zmiany w wyglądzie zewnętrznym, poprawa wnętrza oraz wprowadzenie lepszego wyposażenia to główne punkty przeobrażenia Lexusa. Auto będzie wyposażone teraz m.in. w system AFS (Adaptive Front Lighting System), dostępny już w rodzinach RX, GS i LS, który steruje strumieniem światła w zależności od aktualnej prędkości i kątu skrętu, co ma zapewnić lepsze doświetlanie pokonywanych zakrętów.

Zwiedzający frankfurckie targi będą mogli także zobaczyć najnowszą generację modelu IS, który zadebiutował już w Genewie, a w sprzedaży pojawi się pod koniec tego roku. Będzie to pierwszy samochód marki Lexus wyposażony w silnik diesla. Czterocylindrowa, wysokoprężna jednostka o pojemności 2,2 litra, w technologii common rail, dysponuje mocą 175 KM i maksymalnym momentem obrotowym 400 Nm, czyli najwięcej w tej klasie pojemnosci silnika.

Nowy IS to także znacznie zwiększony poziom bezpieczeństwa. Składają się na niego m.in. 10 poduszek powietrznych, pierwsza w świecie dwukomorowa przednia poduszka powietrzna pasażera, zapewniająca lepszą ochronę szyi i ramion w razie wypadku, oraz system ACC (Adaptive Cruise Control) połączony z Pre-Crash Safety, czyli systemem ostrzegającym przed wypadkiem.

I na koniec dwumiejscowy, supersportowy, koncepcyjny Lexus LF-A, pokazany po raz pierwszy na początku roku w Detroit. 500 KM uzyskiwanych z niecałych 5 litrów, optymalnie dopracowany kształt nadwozia (m.in. krótkie zwisy z przodu i z tyłu) pozwalają na uzyskanie maksymalnej prędkości ponad 300 km/h.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.