Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Evo IX od czerwca!

Evo IX od czerwca!

Pierwszego czerwca na drogi Anglii wyruszy kolejna ewolucja kultowego modelu japońskiego producenta.

Evo IX od czerwca!

Dziewiąte wcielenie Mitsubishi Lancer Evolution dostępne będzie, tak jak obecnie, w trzech odmianach: FQ-300, 320 i 340. Każda z nich dysponuje, również tak jak dotychczas, 2-litrowym, turbo-doładowanym silnikiem benzynowym i w każdej z nich maksymalną prędkość ograniczono elektronicznie do 250km/h.

Natomiast dzięki różnym wartościom mocy maksymalnej, trzy wersje różnią się pozostałymi osiągami. 305-konna FQ-300 osiąga 100km/h po 4,7 sekundy, a mocniejsze 326-konna FQ-320 i 345-konna FQ-340 w odpowiednio 4,5 oraz 4,3 sekundy.

Szkoda, że na polskim rynku na razie dostępna jest jedynie najsłabsza, 265-konna wersja. Według informacji przekazanych Mojeauto.pl przez MMC Car Poland (polskiego importera), najwcześniej na jesieni tego roku znane będą dokładne ceny i możliwe opcje nowego Lancera Evo. Jednak już teraz wiadomo, że moc auta wzrośnie do 280KM.

Natomiast podstawowe zmiany stylistyczne jakie odróżniają nowe auto od dotychczasowego Evo VIII i Evo MR to zewnętrzne spoilery nawiązujące bardziej do tych z bolidu WRC (tylny z dyfuzorem) i nowe, lżejsze felgi produkcji Enkei. Całe auto zostało również obniżone poprzez zastosowanie skróconych sprężyn, co ma dodatkowo wpłynąć pozytywnie na jego stabilność.

Jednocześnie Mitsubishi pozostawi dotychczasowe ceny na nie zmienionym poziomie. W kosztującej w Polsce 176.000zł wersji 265-konnej wzrośnie jedynie moc.


Więcej o Mitsibishi Lancer Evo:

Misiek nr 9

R-Evo-lucja w Mitsubishi?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bentley Bentayga z silnikiem TDI
Bentley Bentayga z silnikiem TDI
Producent luksusowych samochodów na początek najpierw przełamał wewnętrzny opór przed SUV-ami, a teraz zmierza w kierunku silników wysokoprężnych. Kilka dni temu przyłapano zamaskowany model Bentayga z silnikiem TDI pod maską.