mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Evo Junior debiutuje

Evo Junior debiutuje

Mitsubishi wydało na rynek azjatycki prawdziwie ostrą wersję znanego i cenionego w naszym kraju modelu Colt. Model ten właśnie szturmuje japońskie salony samochodowe, a jego producent oczekuje, że stanie się on drugą sportową ikoną tej marki.

Evo Junior debiutuje

Pierwsze sygnały w mediach o tym samochodzie pojawiły się już kilka miesięcy temu, jednakże były one raz po raz dementowane. Nowa, agresywna sylwetka samochodu z poszerzonymi nadkolami, obniżonymi progami oraz charakterystycznym wlotem na masce będzie na pewno kojarzyć się jednoznacznie. Na tym jednak nie kończą się sportowe 'smaczki'. Pedały zostały wykonane z aluminium, a na desce rozdzielczej przewija się dużo elementów w kolorze srebra. Tradycyjny zapłon został zastąpiony przez przycisk 'Start'. Przy agresywnym pokonywaniu zakrętów na pewno przydadzą się profilowane, sportowe fotele.

Samochód ten napędza turbodoładowana jednostka o pojemności 1,5 litra, zapożyczona z modelu Colt CZC. Jest ona w stanie dostarczyć mocy rzędu 152 koni mechanicznych. Modyfikacji uległy także elementy takie jak zawieszenie oraz układ hamulcowy. Dzięki tym zmianom samochodem będzie dało się jeździć w bardziej agresywny sposób. Mitsubishi udowodniło, że na płycie podłogowej Smarta ForFour można stworzyć naprawdę sensowny wóz.

Nad rozwojem modelu pracował japoński oddział Ralliart, który ochrzcił samochód nazwą Version-R. Nie otrzymał on przyrostka Evolution, gdyż jest on zarezerwowany jedynie dla modelu Lancer. Póki co samochód pojawi się jedynie na rynku azjatyckim, lecz gdy okaże się, że zapotrzebowanie w Europie będzie duże, być może w przyszłym roku zawita on również na Starym Kontynencie.

Czytaj także:

Mitsubishi Lancer Evo IX: I chce się więcej! (2006-05-19)

Nowy Lancer w sprzedaży (2006-04-27)


Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

~artur.m@vip.wp.pl 2007-07-07

Miłośnikom marki polecam zapoznaie się z likwidacją korozji elementów nadwozia flagowego modelu lancer - rekomendowana przez producenta technologia to papier ścierny + lakierowanie + oklejanie skorodowanych elementów zamiast wymiany ich na nowe lub wymiany pojazdu na nowy bez wad, więcej informacji pod adresem www,lancer-rust.neostrada.pl

~Witek 2006-06-15

Nie wiem dlaczego nie pokazujecie zdjęć, które są dostępne na oficjalnej stronie ? Czyżby konieczna zgoda ? Niestety nie można dodać linku :-( Szkoda, bo autko prezentuje się ciekawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.