mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Fabia i Roomster jeszcze oszczędniejsze

Fabia i Roomster jeszcze oszczędniejsze

Tuż po uruchomieniu produkcji Fabii i Roomstera po faceliftingu, Skoda zaprezentowała powstałe na ich bazie Fabię Combi GreenLine i Roomstera GreenLine drugiej generacji.

Fabia i Roomster jeszcze oszczędniejsze
Nowe modele z ekologicznej rodziny GreenLine również zostały poddane faceliftingowi, ale przede wszystkim zostały wyposażone w nowe rozwiązania technologiczne, dzięki którym jeszcze bardziej udało się obniżyć poziom zużycia paliwa i emisję CO2. Do najważniejszych zmian, które to umożliwiły, należy nowy silnik (1,2 TDI CR DPF/75KM), technologia Common Rail, system Start-Stop oraz funkcja sugerująca kierowcy moment zmiany biegu (jest prezentowana na wyświetlaczu Maxi DOT).

System Start-Stop dobrze sprawdza się w ruchu miejskim i uaktywnia się zaraz po uruchomieniu silnika. Jeśli po jakimś czasie kierowca zatrzyma pojazd i zwolni pedał sprzęgła, silnik wyłączy się automatycznie. Zaraz po ponownym wciśnięciu pedału sprzęgła, silnik zostanie uruchomiony. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić 0,2 - 0,4 l paliwa na 100 km w cyklu mieszanym lub 0,3 - 0,9 l na 100 km w ruchu miejskim.

Jedną z największych zmian technologicznych w wersji GreenLine drugiej generacji, jest jednak nowy trzycylindrowy silnik 1,2 TDI CR DPF/75KM, zużywający zaledwie 3,4 l/100 km i emitujący 89 g/km CO2 (dane dla Fabii Combi GreenLine II), lub – w przypadku Roomstera GreenLine II - zużywający 4,2 l paliwa na 100 km i emitujący 109 g/km CO2.    

Poza obniżonym poziomem emisji CO2, udało się zredukować także poziom emisji pozostałych zanieczyszczeń. Nowa jednostka spełnia normy emisji spalin EU 5, które w przypadku jednostek diesla są dodatkowo zaostrzone, głównie jeśli chodzi o emisję tlenków azotu i cząstek stałych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 060 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Red Dot Award dla Skody Kodiaq i Octavia

Red Dot Award dla Skody Kodiaq i Octavia

Aktualności 2017-04-13

Skoda Vision E – pierwsze zdjęcia wnętrza

Skoda Vision E – pierwsze zdjęcia wnętrza

Aktualności 2017-04-13

Komentuj:

~zen 2010-05-10

ja zaczekam 10 lat i też kupię Roomstera 1.2 TDI model 2010 ;P

~Wojtek 2010-05-10

Przydaloby mi sie tego typu auto z oszczednymn silnikiem, moje kilkunastoletnie auto pali sporo. Niesty calosci nie mam na zmiane ale podobno kredytujac w Getin nie wychodzi drogo, sasiad namawia i raczej sie skusze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.