mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Facelift Mazdy 5

Facelift Mazdy 5

W kwietniu do sprzedaży na europejskim rynku trafi zmodernizowana Mazda 5. Poza odświeżonym wyglądem, oszczędniejszymi silnikami i automatyczną przekładnią auto ma, co ciekawe, kosztować średnio od 200 do 600 euro mniej.

Facelift Mazdy 5
3 lata minęły już debiutu rynkowego minivana Mazdy. Władze japońskiej firmy zdecydowały więc, że autu przyda się kuracja odmładzająca. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, zmianom poddane zostały reflektory i tylne światła, zderzaki z przodu i z tyłu, grill chłodnicy. W kabinie pojawiły się nowe materiały. Za kwotę ok. tysiąca euro dostępny będzie pakiet stylizacyjny Sport, z bardziej zaakcentowanymi zderzakami oraz tylnymi światłami w technologii LED.

Dużo więcej zmian, choć raczej drobnych, zaszło w palecie dostępnych silników (tych samych do dotychczas). Podstawowa jednostka benzynowa (1,8 115 KM) będzie teraz spalać średnio mniej o 0,3 l/100 km (7,6 /100 km), co się przekłada na niższą o 8 g na każdy przejechany kilometr emisję CO2 (182 g/km). Dwulitrowy silnik benzynowy współpracować będzie standardowo z sześciobiegową skrzynią manulną (do tej pory z pięciobiegową), a w opcji pojawi się, po raz pierwszy w tym modelu, pięciostopniowy automat. Spalanie udało się obniżyć o 0,3 l/100 km, a emisję CO2 o 11 g/km. Zmiany w obu wersjach wysokoprężnych to mniejsze o 0,2 l/100 km spalanie oraz niższa emisja CO2 (o 11 g/km).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda 5 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda5 Mazda 5

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

~tomek z berlina 2008-03-21

Ja od lipca 07 posiadam Mazde 5 CRDI 110KM Exklusive/Trend paket. Kupilem w berlinie bo tam mieszkam, ale i w polsce mozna (Artur). Co do spalania w nowych modelach aut, to jest wiekszy problem, sä ludzie ktörzy kladä uwage na komfort (auto pali duzo), a sä tacy co tego komfortu nie potrzebujä i kupujä male, spartanskie auto co malo pali, ale nie zawsze co do relacji waga/wartosc Cw/bezpieczenstwo. Mazda 5 pali mi srednio 6,5l/100km ON (mac). Japonskie auta sä bardzo dobre (tom)

~Artur 2008-02-07

A kogo to obchodzi? Mazda? Kto to kupuje? Gdzie?

~mac 2008-01-25

Prawie zawsze w nowym modelu, siliku chwala sie, że będzie on palił mniej niz poprzednik przy równoczesnym zwiększeniu mocy Tom

~tom 2008-01-24

To niesamowite, że są firmy, które potrafią budować silniki (auta) palące mniej niż poprzednie wydanie. Dotychczas tendencja była odwrotna. Coraz cięższe auta i większe zużycie. Brawo dla "japończyków". A "madzia" jest ślicznym autkiem!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando