mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Facelift Mazdy 5

Facelift Mazdy 5

W kwietniu do sprzedaży na europejskim rynku trafi zmodernizowana Mazda 5. Poza odświeżonym wyglądem, oszczędniejszymi silnikami i automatyczną przekładnią auto ma, co ciekawe, kosztować średnio od 200 do 600 euro mniej.

Facelift Mazdy 5
3 lata minęły już debiutu rynkowego minivana Mazdy. Władze japońskiej firmy zdecydowały więc, że autu przyda się kuracja odmładzająca. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, zmianom poddane zostały reflektory i tylne światła, zderzaki z przodu i z tyłu, grill chłodnicy. W kabinie pojawiły się nowe materiały. Za kwotę ok. tysiąca euro dostępny będzie pakiet stylizacyjny Sport, z bardziej zaakcentowanymi zderzakami oraz tylnymi światłami w technologii LED.

Dużo więcej zmian, choć raczej drobnych, zaszło w palecie dostępnych silników (tych samych do dotychczas). Podstawowa jednostka benzynowa (1,8 115 KM) będzie teraz spalać średnio mniej o 0,3 l/100 km (7,6 /100 km), co się przekłada na niższą o 8 g na każdy przejechany kilometr emisję CO2 (182 g/km). Dwulitrowy silnik benzynowy współpracować będzie standardowo z sześciobiegową skrzynią manulną (do tej pory z pięciobiegową), a w opcji pojawi się, po raz pierwszy w tym modelu, pięciostopniowy automat. Spalanie udało się obniżyć o 0,3 l/100 km, a emisję CO2 o 11 g/km. Zmiany w obu wersjach wysokoprężnych to mniejsze o 0,2 l/100 km spalanie oraz niższa emisja CO2 (o 11 g/km).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda 5 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda5 Mazda 5

Podobne wiadomości:

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Kto da mniej

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~tomek z berlina 2008-03-21

Ja od lipca 07 posiadam Mazde 5 CRDI 110KM Exklusive/Trend paket. Kupilem w berlinie bo tam mieszkam, ale i w polsce mozna (Artur). Co do spalania w nowych modelach aut, to jest wiekszy problem, sä ludzie ktörzy kladä uwage na komfort (auto pali duzo), a sä tacy co tego komfortu nie potrzebujä i kupujä male, spartanskie auto co malo pali, ale nie zawsze co do relacji waga/wartosc Cw/bezpieczenstwo. Mazda 5 pali mi srednio 6,5l/100km ON (mac). Japonskie auta sä bardzo dobre (tom)

~Artur 2008-02-07

A kogo to obchodzi? Mazda? Kto to kupuje? Gdzie?

~mac 2008-01-25

Prawie zawsze w nowym modelu, siliku chwala sie, że będzie on palił mniej niz poprzednik przy równoczesnym zwiększeniu mocy Tom

~tom 2008-01-24

To niesamowite, że są firmy, które potrafią budować silniki (auta) palące mniej niż poprzednie wydanie. Dotychczas tendencja była odwrotna. Coraz cięższe auta i większe zużycie. Brawo dla "japończyków". A "madzia" jest ślicznym autkiem!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.