mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Facelift Mondeo

Facelift Mondeo

Debiutująca w 2000 roku druga generacja średniego Forda, doczekała się drugiej operacji odświeżenia wyglądu. Na rynku brytyjskim auto zadebiutuje w maju.

Facelift Mondeo

Do najważniejszych, a na pewno najbardziej widocznych zmian w porównaniu z dotychczasową paletą Mondeo, należą oczywiście retusze stylistyczne.

Wraz z wygładzonymi liniami zderzaków Ford Mondeo uzyskał nowy, bardziej charakterystyczny wygląd lamp tylnych i nowe wzory felg. Auto ma więcej szyku dzięki dyskretnym wstawkom z polerowanego aluminium na zewnątrz.W kabinie również wprowadzono zmiany i choć dyskretne, świadczą one o dążeniu do sprostaniu wymogom klientów.

Przy niezmienionych cenach, już od 6 maja na Wyspach Brytyjskich, nabywcy będą mogli zakupić auta w lepszym standardzie. W wyposażeniu dodatkowym znajdą się natomiast takie elementy jak system Bluetooth, sterowanie funkcjami za pomocą głosu i możliwość komunikacji z odtwarzaczem I-Pod/MP-3.

Trzecim ważnym elementem ewolucji Mondeo będzie uproszczenie palety. Teraz sięgać ona będzie od wersji LX, poprzez Zetec, Ghia i Ghia X do Titanium i Titanium X, które z serii limitowanej wchodzą do standardowej listy cenowej. Na jej szczycie natomiast znajdą się -jak zawsze u Forda - modele ST.

Tu do wyboru będą dwie jednostki: w ST220 instalowany jest 3-litrowy benzynowiec generujący 226KM, a 2,2-litrowego diesla ST TDCi napędza 155-konny motor. Dysponuje on 360Nm momentu, a funkcja "overboost" pozwala żwawo wyprzedzać "zawalidrogi" dzięki chwilowemu zwiększeniu momentu do 400Nm.

Spośród szeregu elementów nowego Mondeo, które teraz znajdą w nim swoje miejsce na stałe, jednym z najważniejszych jest system ESP. Będzie on instalowany począwszy od poziomu Titanium. Wkrótce dowiemy się, kiedy Ford wprowadzi zmiany na naszym rynku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.