mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Facelift Vectry!

Facelift Vectry!

Szybciej niż strzała w logo Opla trafi na rynek jego średni model po retuszu stylistycznym. Najpierw na Wyspach Brytyjskich pod logo Vauxhalla, a potem na kontynencie możemy spodziewać się Vectry "po amerykańsku".

Facelift Vectry!

Dlaczego po amerykańsku? Bo bardzo podobną stylistykę prezentował pokazany niedawno koncept Saturn Aura (więcej: Saturn po europejsku). Marka ta również należy do GM, a styczniowy concept-car uważano właśnie za prezentację rozwiązań, które teraz wchodzą jako nowy design Vectry. Zmiany idą jednak dalej.

Zostańmy jednak na zewnątrz: narazie nie widać by zmiany stylistyczne wyszły poza przód pojazdu. Ciekawe czy retuszowi ulegnie również tylny pas, na wzór tego bardziej wyrazistego sportowego z Saturna. Już jednak widać, że niemal nietknięta linia boczna wyraźnie kontrastuje z resztą.

Poza upodobnieniem do Astry i Zafiry, Opel Vectra przejdzie zmiany wewnętrzne. Zastosowane zostaną nowe materiały o lepszej jakości i wyglądzie bardziej odpowiadającym standardowi samochodu. Przybędzie miejsca na nogi kierowcy i pewność prowadzenia auta, dzięki mniejszemu, bardziej sportowemu kołu kierownicy.

Debiutując na wrześniowym salonie we Frankfurcie (na rynku od października), samochód będzie miał poszerzoną paletę jednostek napędowych. Tuż pod obecnym szczytem, silnikiem 3.2-litra, znajdzie się 2.8-litrowy V6 połączony z 6-stopniowym automatem. Poniżej, w znacznie częściej spotykanych na drogach wersjach, do dyspozycji będzie 1.9CDTi w odmianach 120- i 150-konnej, jak również 1.8-litrowa benzynówka z 140 KM (obecna wersja 122 KM) dostępna od wiosny 2006.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.