mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Facelifting A3

Facelifting A3

Tak jak model A3 Sportback, tak i klasyczne, 3-drzwiowe Audi przyjmuje rodzinny grill oraz kilka detali dających odświeżających wygląd i usprawniających całą konstrukcję.

Facelifting A3

Dostępna od końca kwietnia A3-ka z nowym wyglądem, oprócz wspomnianego grilla, który po raz pierwszy pojawił się u Audi w zaprezentowanym w zeszłym roku modelu A6, otrzymuje również wybór nowych felg aluminiowych, dotychczas zastrzeżonych dla serii S-line.

W tym zawierają się 18-calowe, 5-ramienne koła z modelu RS6, a także dodatkowe elementy stylistyczne nadwozia: panele, nakładki, progi, listwy, jak i skórzano-sportowe wykończenie wnętrza.

W drugim zakresie wprowadzono zmiany w zawieszeniu, które jest teraz bardziej sportowe dzięki niższemu ustawieniu i twardszym sprężynom. Dodatkowo zainstalowano pracujący na bazie systemu ESP system wspomagania kierownicy.

Kiedy system rozpozna sytuację awaryjną, w zależności od rodzaju reakcji kierowcy - albo polepsza wspomaganie dla szybszej reakcji układu kierowniczego, albo osłabia jego siłę dla osłabienia złego wpływu przy niewłaściwej reakcji prowadzącego.

Inne ważne zmiany w Audi A3 to podniesienie mocy silnika 2-litrowego do 200KM poprzez wprowadzenie zasilania FSI. Ten motor, 3,2-litrowy V6 oraz 2.0 TDI mogą być także wyposażone w napęd Quattro i nową skrzynię sekwencyjną DSG.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.