Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Facelifting A3

Facelifting A3

Tak jak model A3 Sportback, tak i klasyczne, 3-drzwiowe Audi przyjmuje rodzinny grill oraz kilka detali dających odświeżających wygląd i usprawniających całą konstrukcję.

Facelifting A3

Dostępna od końca kwietnia A3-ka z nowym wyglądem, oprócz wspomnianego grilla, który po raz pierwszy pojawił się u Audi w zaprezentowanym w zeszłym roku modelu A6, otrzymuje również wybór nowych felg aluminiowych, dotychczas zastrzeżonych dla serii S-line.

W tym zawierają się 18-calowe, 5-ramienne koła z modelu RS6, a także dodatkowe elementy stylistyczne nadwozia: panele, nakładki, progi, listwy, jak i skórzano-sportowe wykończenie wnętrza.

W drugim zakresie wprowadzono zmiany w zawieszeniu, które jest teraz bardziej sportowe dzięki niższemu ustawieniu i twardszym sprężynom. Dodatkowo zainstalowano pracujący na bazie systemu ESP system wspomagania kierownicy.

Kiedy system rozpozna sytuację awaryjną, w zależności od rodzaju reakcji kierowcy - albo polepsza wspomaganie dla szybszej reakcji układu kierowniczego, albo osłabia jego siłę dla osłabienia złego wpływu przy niewłaściwej reakcji prowadzącego.

Inne ważne zmiany w Audi A3 to podniesienie mocy silnika 2-litrowego do 200KM poprzez wprowadzenie zasilania FSI. Ten motor, 3,2-litrowy V6 oraz 2.0 TDI mogą być także wyposażone w napęd Quattro i nową skrzynię sekwencyjną DSG.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wycofuje Model X 60D
Tesla wycofuje Model X 60D
Po kilku miesiącach od premiery Tesla wycofuje najtańszą wersję crossovera. Model X 60D nie jest już dostępny w cenniku, a tym samym cena podstawowego modelu wzrosła o 10 tys. dolarów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj