mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Facelifting A3

Facelifting A3

Tak jak model A3 Sportback, tak i klasyczne, 3-drzwiowe Audi przyjmuje rodzinny grill oraz kilka detali dających odświeżających wygląd i usprawniających całą konstrukcję.

Facelifting A3

Dostępna od końca kwietnia A3-ka z nowym wyglądem, oprócz wspomnianego grilla, który po raz pierwszy pojawił się u Audi w zaprezentowanym w zeszłym roku modelu A6, otrzymuje również wybór nowych felg aluminiowych, dotychczas zastrzeżonych dla serii S-line.

W tym zawierają się 18-calowe, 5-ramienne koła z modelu RS6, a także dodatkowe elementy stylistyczne nadwozia: panele, nakładki, progi, listwy, jak i skórzano-sportowe wykończenie wnętrza.

W drugim zakresie wprowadzono zmiany w zawieszeniu, które jest teraz bardziej sportowe dzięki niższemu ustawieniu i twardszym sprężynom. Dodatkowo zainstalowano pracujący na bazie systemu ESP system wspomagania kierownicy.

Kiedy system rozpozna sytuację awaryjną, w zależności od rodzaju reakcji kierowcy - albo polepsza wspomaganie dla szybszej reakcji układu kierowniczego, albo osłabia jego siłę dla osłabienia złego wpływu przy niewłaściwej reakcji prowadzącego.

Inne ważne zmiany w Audi A3 to podniesienie mocy silnika 2-litrowego do 200KM poprzez wprowadzenie zasilania FSI. Ten motor, 3,2-litrowy V6 oraz 2.0 TDI mogą być także wyposażone w napęd Quattro i nową skrzynię sekwencyjną DSG.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic