mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Fenomenalny Stratos

Fenomenalny Stratos

Po prezentacji wersji Coupe i Roadster, brytyjskie studio projektowe Fenomenon przygotowuje do premiery kolejną edycję nowej Lancii Stratos - sportowy model Competizione.

Fenomenalny Stratos

Pomalowany w czerwono-białe barwy, z numerem startowym na drzwiach, „elektrownią” (reflektory) na masce, spojlerami na dachu i z tyłu Competizione przypomina o swojej rajdowej legendzie z lat 80-tych. Wkrótce nowa koncepcyjna Lancia Stratos zadebiutuje w Tokio.

Stratos Competizione został wyposażony w identyczny silnik jak jego bracia (Coupe i Roadster). Montowany centralnie 425 konny V8 stosowany był również w modelach Ferrari. Maksymalny moment obrotwy tej jednostki to 373 Nm. Sześciostopniowa, sekwencyjna skrzynia biegów rozpędza Stratosa do 314 km/h. Auto posiada również szperę na tylne koła. Zastanawiający jest jedynie brak wycieraczek na przednich szybach.

Bez zmian w wymiarach pozostała wykonana z karbonu karoseria. Długość tego sportowego wojownika to 3,932 m., szerokość 1,941 m., wysokość 1,251 m. Dwuosobowy bolid waży 950 kilogramów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.