Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ferrari F12tdf dla 799 szczęśliwców

Ferrari F12tdf dla 799 szczęśliwców

Włosi zaskakują i przedstawiają nową wersje modelu F12berlinetta. Plotki głosiły, że w Maranello szykują wersję "GTO" lub "Speciale", ale jest zupełnie inaczej. Poznajcie F12tdf!

Ferrari F12tdf dla 799 szczęśliwców
Ferrari F12tdf(Tour de France) wyróżnia się poszerzonym nadwoziem i agresywnym bodykitem. Grill został pozbawiony żeber, zamiast tego umieszczono w nim dwa wloty chłodzące hamulce. Dodatkowo zderzak w dolnej części posiada "wyrwanie karoserii" i  dwa otwory chłodzące hamulce. Taki zabieg sprawia, że F12tdf wygląda obłędnie.  

Z boku auta widzimy dodatkowe nakładki progowe i trzy wloty powietrza umieszczone na tylnym nadkolu, które wyglądem przypominają skrzela rekina. W tylnej części szeroki zderzak z dyfuzorem rodem z aut wyścigowych i dwie podwójne końcówki wydechu. Projektantom udało się jeszcze bardziej poprawić świetny skądinąd wygląd F12berlinetty.Sercem F12tdf jest dobrze znany silnik V12 o pojemności 6262 cm3. Inżynierowie Ferrari zmodyfikowali jednostkę i dołożyli 40 KM oraz zwiększyli maksymalny moment obrotowy o 15 Nm. Tym samym moc auta to 780 KM dostępne przy 6 500 obr./min. oraz 705 Nm(6 750 obr./min.). Moc trafia na tylne koła poprzez skrzynię F1 DCT, która o włos szybciej zmienia biegi niż standadowa skrzynia. Do tego inżynierowie o 30% przyspieszyli zmianę biegu na wyższy i o 40% redukcję na niższy.

I na koniec osiągi. Pierwszą setkę Ferrari F12tdf ma osiągać w czasie 2,9 sekundy, zaś sprint do 200 km/h ma zajmować jedynie 7,9 sekundy. Maksymalna prędkość auta to 340 km/h. F12tdf pętle toru Fiorano pokonuje w czasie 1 minuta i 21 sekund. Cena samochodu na razie nie jest znana, a Ferrari zamierza zbudować tylko 799 egzemplarzy.

Podobne wiadomości:

Ferrari F12 od Bengala Design

Ferrari F12 od Bengala Design

Samochody luksusowe 2016-10-13

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Samochody luksusowe 2016-08-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg
S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg
Wcześniejszy przetarg na realizację ten inwestycji został unieważniony z powodu braku pieniędzy. Kilka dni temu ogłoszono przetarg na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (STEŚ) dla S10 Bydgoszcz – Toruń. Otwiera to ponownie drogę do realizacji inwestycji.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj