mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Fiat + Suzuki = SUV

Fiat + Suzuki = SUV

Włosi wraz z Japończykami wspólnie pracują nad małym SUV-em. Jest to efekt wcześniejszego związku FA z GM. Premiera auta ma nastąpić już w drugiej połowie przyszłego roku.

Fiat + Suzuki = SUV

Zbieg okoliczności sprawił, że właśnie zakończyliśmy testy redakcyjne najnowszego Suzuki Swift (raport z jazd w poniedziałek 1 sierpnia), a do redakcji trafił właśnie Fiat Panda 4x4 i jednocześnie pojawiają się informacje o współpracy obu marek.

Nowy samochód Fiata będzie więc bazować na aucie Suzuki, firmy doświadczonej w takich konstrukcjach. Wykorzystane zostaną również zakłady produkcyjne partnera w węgierskim Esztergom pod Budapesztem, skąd na rynki Europy trafi 5-drzwiowa, mała terenówka.

Japończycy planują sprzedać około 40 tys. sztuk nowego samochodu, podczas gdy Fiat celuje w połowę tego. Pod maską znajdą się silniki benzynowe oraz diesel od Suzuki - Fiat ma jednak własną, bardzo dobrą jednostkę 1.3 Multijet.

Należy więc sądzić, że chodzi o większy kaliber - być może chodzi o 2.0 TDI, który napędza Grand Vitarę, co z kolei wskazuje na możliwość użycia również mocniejszych jednostek benzynowych. Nowy Fiat 4x4 ma być zatem zdecydowanie większy od Pandy 4x4.

Premiera - targi motoryzacyjne Paryż 2005. Czyżby więc na horyzoncie pojawiał się nowy konkurent dla RAV-4?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.