mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Fiat + Suzuki = SUV

Fiat + Suzuki = SUV

Włosi wraz z Japończykami wspólnie pracują nad małym SUV-em. Jest to efekt wcześniejszego związku FA z GM. Premiera auta ma nastąpić już w drugiej połowie przyszłego roku.

Fiat + Suzuki = SUV

Zbieg okoliczności sprawił, że właśnie zakończyliśmy testy redakcyjne najnowszego Suzuki Swift (raport z jazd w poniedziałek 1 sierpnia), a do redakcji trafił właśnie Fiat Panda 4x4 i jednocześnie pojawiają się informacje o współpracy obu marek.

Nowy samochód Fiata będzie więc bazować na aucie Suzuki, firmy doświadczonej w takich konstrukcjach. Wykorzystane zostaną również zakłady produkcyjne partnera w węgierskim Esztergom pod Budapesztem, skąd na rynki Europy trafi 5-drzwiowa, mała terenówka.

Japończycy planują sprzedać około 40 tys. sztuk nowego samochodu, podczas gdy Fiat celuje w połowę tego. Pod maską znajdą się silniki benzynowe oraz diesel od Suzuki - Fiat ma jednak własną, bardzo dobrą jednostkę 1.3 Multijet.

Należy więc sądzić, że chodzi o większy kaliber - być może chodzi o 2.0 TDI, który napędza Grand Vitarę, co z kolei wskazuje na możliwość użycia również mocniejszych jednostek benzynowych. Nowy Fiat 4x4 ma być zatem zdecydowanie większy od Pandy 4x4.

Premiera - targi motoryzacyjne Paryż 2005. Czyżby więc na horyzoncie pojawiał się nowy konkurent dla RAV-4?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando