mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Fisker Karma już gotowy

Fisker Karma już gotowy

Dosyć długo kazał na siebie czekać. W końcu jednak jest i będzie można go zobaczyć na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Paryżu. Fisker Karma w wersji plug-in hybrid do sprzedaży trafi już w przyszłym roku.

Fisker Karma już gotowy
Pokazywany w wersji prototypowej przez ostatnie dwa lata na wszystkich najważniejszych wystawach samochodowych zapowiadał rychłe rozpoczęcie produkcji. W końcu jednak wydaje się, iż nic już nie stanie na przeszkodzie i doczekamy się ostatecznej wersji produkcyjnej auta oraz w niedalekiej przyszłości rozpoczęcia produkcji i sprzedaży.

Ładowany z gniazdka Fisker Karma jest wyposażony w dwa silniki elektryczne oraz dwulitrowy, turbodoładowany silnik pochodzący od GM, którego głównym zadaniem będzie pełnienie roli generatora i doładowywanie zestawu baterii litowo-jonowych. Cały układ napędowy dysponuje łącznie mocą 403 KM oraz imponującym momentem obrotowym 1.300 Nm. Parametry te pozwolą autu rozpędzić się do prędkości 100 km/h w 5,9 sekundy i pojechać maksymalnie 200 km/h. Średnie zapotrzebowanie na paliwo będzie wynosić zaledwie 2,4 l/100 km, przy emisji CO2 na poziomie 83 g/km.


Fisker Karma to nie tylko oszczędne auto. To także sportowy samochód, oferujący podrózującym sporą dawkę luksusu. Niebanalny design Karma zawdzięcza nie byle komu, bo samemu współwłaścicielowi firmy, Henrikowi Fiskerowi, który na swoim "koncie" ma już takie modele jak Aston Martin V8 Vantage oraz DB9, a także BMW Z8.

Wraz z prezentacją modelu w Paryżu przedstawiony zostanie plan ekspansji firmy na nowe rynki. Według założeń bowiem roczna produkcja Fisker Automotive ma docelowo przekroczyć 100 tys. egzemplarzy.

Podobne wiadomości:

Henrik Fisker buduje nową Karmę

Henrik Fisker buduje nową Karmę

Samochody luksusowe 2016-10-06

Ferrari stawia na hybrydy

Ferrari stawia na hybrydy

Samochody luksusowe 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando