mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ford Ka w pełnej okazałości

Ford Ka w pełnej okazałości

Wśród sporej liczby paryskich nowości, jakie będzie można podziwiać już za niecały miesiąc, na szczególną uwagę z pewnością zasługiwać będzie "nasz" Ford Ka.

Ford Ka w pełnej okazałości

Nowa generacja tego malucha jest wspólnym przedsięwzięciem Forda i Fiata. Ford Ka dzielić będzie sporo rozwiązań z Fiatem 500 (m.in. płyta podłogowa), produkowane będą w jednej fabryce (w Tychach) oraz na jednej linii produkcyjnej. Jednak nie będą to typowe w świecie motoryzacji bliźniaki. Inżynierowie Forda wprowadzili do nowego Ka sporo własnych rozwiązań. Dzięki zmodyfikowanemu zawieszeniu czy układowi kierowniczemu oraz własnym jednostkom napędowym Ford Ka ma zdecydowanie wyróżniać się własnościami jezdnymi.

Również pod względem stylistycznym oba modele będą się wyraźnie odróżniać. Nowy Ford Ka został stworzony zgodnie z fordowską koncepcją kinetic design, dzięki czemu w jego nadwoziu znajdziemy wiele wspólnych cech z większymi modelami Forda - Fiestą, Focusem, a nawet Mondeo.

Wnętrze, w którym także znajdziemy sporo odwołań do większych braci z niebieskim owalem na masce, ma być odpowiednio przestronne, by wygodnie zmieściły się w nim cztery osoby wraz z bagażem.

Dostępne w Ka jednostki napędowe świadczą, iż Ford poważnie podszedł do sprawy oszczędności i ekologii. Podstawową jednostką będzie z pewnością 1,2-litrowy silnik benzynowy o mocy 69 koni mechanicznych, który w porównaniu do 1,3-litrowej jednostki poprzednika zużywać ma średnio o 21 procent mniej benzyny. Z kolei 75-konny, 1,3-litrowy diesel, pierwszy w historii modelu Ka, spalać będzie w cyklu mieszanym 4,2 l/100 km. Obie wersje silnikowe będą emitować poniżej 120 g CO2/km.

Produkcja Forda Ka w Tychach ruszy jeszcze jesienią bieżącego roku. W sprzedaży na pierwszych rynkach Ka pojawi się jeszcze pod koniec tego roku i sukcesywnie w kolejnych krajach na początku 2009 r. Na razie nie jest jeszcze znana cena, choć wg wstępnych deklaracji władz koncernu ma ona nie przekroczyć 10 tys. euro.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Ka Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Ka

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

~ilyh 2009-01-12

kazdy ford guwno wort

~rafa 2008-09-15

autko jest extra wiem bo widziałem, a silniki są na 100% fiata

~Adi 2008-09-13

Mam starego forda ka i uważam że fordowi nie jest potrzebne bratanie się z fiatem. Jestem bardzo zadowolony z mojego ka i myślę że to nie jest dobry pomysł aby współpracować z Fiatem. Fiaty nie są dobrymi samochodami i może to zaszkodzić Fordowi.

~fiat 2008-09-10

własne jednostki napędowe from FIAT chyba. znany od lat poczciwy 1.2 i 1.3 multijet to chyba nie fordowskie silniki bo takich pojemności dotychczas nie mieli

~damjan 2008-09-09

calkiem fajnie sie prezentuje, nie ma co gadac, dużo lepiej od poprzednika

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.