mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ford SAV potwierdzony

Ford SAV potwierdzony

Zaprezentowany niedawno przez Ford of Europe samochód koncepcyjny Ford SAV, który wywołał sensację wśród przedstawicieli mediów i zwiedzających wiosenne targi w Genewie, już wkrótce wejdzie do produkcji seryjnej.

Ford SAV potwierdzony

Ostateczna nazwa nowego modelu oraz dokładne dane techniczne i szczegóły wyposażenia zostaną podane do wiadomości nieco później, przed oficjalną premierą planowaną na początku 2006 roku.

Prototyp Forda SAV definiuje zupełnie nową kategorię samochodu osobowego, tzw. samochód sportowo-rekreacyjny (Sports Activity Vehicle), który dla  Forda jest nowością i który w tej chwili ma niewielu bezpośrednich konkurentów na rynku. Jest to pojazd o jednobryłowym nadwoziu, z trzema rzędami siedzeń, o zdecydowanie "muskularnym" obliczu. Koncepcyjny Ford jest konstrukcją na tyle zaawansowaną i dojrzałą, że można przyjąć, iż zapowiada on nowy wyraźny kierunek poszukiwań stylistów Ford of Europe.

Wersja seryjna zachowa większość dynamicznych akcentów stylistycznych samochodu koncepcyjnego. Jedną zasadniczą zmianą będzie przyjęcie koncepcji z dwoma lub trzema rzędami siedzeń o zmiennym układzie, 5+2, i odejście od oryginalnego układu z trzema rzędami siedzeń dla pięciorga osób i bagażu w prototypie oglądanym w Genewie. Przy produkcji nowego modelu wykorzystane zostaną podobne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne z innych modeli. 

Seryjna wersja koncepcyjnego Forda SAV będzie wytwarzana w Belgii, w zakładach w Genk, znanych dziś głównie z produkcji Forda Mondeo. Obecnie w zakładzie tym kosztem 715 mln euro realizowany jest program inwestycji, mający na celu przede wszystkim stworzenie nowoczesnej i wysoce elastycznej bazy produkcyjnej dla przyszłych modeli Forda.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.