mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ford Shelby GR-1

Ford Shelby GR-1

Ford przy współpracy z Carrollem Shelby zaprezentował koncepcyjny samochód sportowy Shelby GR-1 podczas prestiżowej wystawy samochodowej w Pebble Beach.

Ford Shelby GR-1

Współpraca Forda i Shelby'ego w zakresie projektowania i wytwarzania sportowych modeli rozpoczęła się na początku lat 60-tych. Wówczas to powstały dwa legendarne modele - w 1962 r. Cobra, a w 1968 r. Shelby Mustang. Po zakończeniu współpracy w 1970 r. podjęto próbę jej reaktywacji na początku tej dekady. Owocem ponownej kooperacji są Ford GT, prototypowy Shelby Cobra, pokazany na tegorocznych targach w Detroit, a teraz także Shelby GR-1. W przyszłym roku ma się pojawić limitowana wersja modelu Shelby Ford Expedition.

Już wygląd Shelby GR-1 dużo mówi o jego mocy. Atletyczny design, z długą przednią maską silnika, malutką kabiną pasażerską, potężnych rozmiarów 19-calowe koła (z oponami o rozmiarach 274/40 z przodu i 345/35 z tyłu), duży grill ze światłami przeciwmgielnymi po bokach dużo mówią o tkwiącym w nim potencjale. Rozmiary tego auta to: długość 4.413 mm, szerokość 1.834 mm, wysokość 1.168 mm, rozstaw osi 2.540 mm.

Serce auta to potężny, dziesięciocylindrowy silnik o pojemności 6,4 litra i mocy 605 KM. Osiąga on maksymalny moment obrotowy 680 Nm przy 5.500 obr/min. Silnik ten został stworzony z ośmiocylindrowej jednostki pochodzącej z modelu GT i został już wykorzystany w studyjnym modelu Shelby Cobra. Moc tego silnika przenoszona jest na tylne koła za pomocą sześciobiegowej skrzyni biegów.

Komentuj:

~kolo 2006-11-12

pogromca ferrari!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.