mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ford Verve: Druga część trylogii

Ford Verve: Druga część trylogii

Na salonie samochodowym IAA we Frankfurcie Ford zaprezentował koncepcyjny model Verve, którym zdradził, w jakim kierunku będzie podążał w przyszłości, w segmencie małych samochodów. Na targach motoryzacyjnych Guangzhou Autoshow 2007 w Chinach producent przygotował kolejną wersję nadwoziową tego modelu – tym razem czterodrzwiową.

Ford Verve: Druga część trylogii
Nie ulega wątpliwości, że prezentowany w Chinach Verve 4-Door Concept zwrócony jest głównie dla azjatyckiej klienteli. W tym regionie świata, a szczególnie w „Państwie środka” samochody o nadwoziu sedan lub lift back są bardzo popularne głównie ze względu na cechy charakterystyczne dla aut rodzinnych.

Czterodrzwiowy Ford Verve podobnie jak prezentowany we Frankfurcie trzydrzwiowy hatchback został zaprojektowany zgodnie z filozofią Kinetic-Design. Dynamiczna i muskularna sylwetka wyróżniona została za pomocą masywnie prezentujących się nadkoli i licznych przetłoczeń na karoserii. Z przodu na pierwszy plan wysuwa się potężny wlot powietrza oraz wąski pas reflektorów zaciągniętych na masce daleko w kierunku czołowej szyby.

Z tyłu  z kolei producent spod „błękitnego owalu” wykorzystał kilka linii z sylwetki nowego Mondeo. Konotacje te widać w szczególności w obrębie tylnych lamp i klapy bagażnika. Dla wzmocnienia efektu Ford pod tylnym zderzakiem Verve dołożył również dyfuzor powietrza. Całość oparta została na dużych, 18-calowych kołach i wypełniona została delikatnymi akcentami z chromu.

Konstrukcja samochodu została oparta na płycie podłogowej B2E. Na identycznej platformie budowana jest także nowa Mazda2.

Przy udziale wersji czterodrzwiowej Ford nie kończy jednak rozwoju nad studyjnym projektem Verve. Na styczniowym salonie samochodowym w Detroit producent zaprezentuje trzecią wersję nadwoziową Verve w postaci pięciodrzwiowego hatchbacka.

Podobne wiadomości:

Czy warto kupić: Ford Puma (1997-2002)

Czy warto kupić: Ford Puma (1997-2002)

Testy samochodów 2010-12-31

WRC: Wilson na kolejne sześć rajdów

WRC: Wilson na kolejne sześć rajdów

Aktualności 2011-02-23

Komentuj:

~diler SEATA !!!!!!! 2007-12-05

Pamiętacie dilera KIA ??? To właśnie ja , tylko że przeszedłem do SEATA. Więcej płacą no i samochody też lepsze. Więc teraz zawsze będę pisał jako diler SEATA ! No i stwierdzam że LEON jest duuużo lepszy od cee'da !!!

~wi999 2007-11-20

nawet niezły

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.