mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Futurystyczne BMW

Futurystyczne BMW

Koncepcyjny roadster BMW, który będzie stał na stoisku producenta w Genewie, łączy w sobie futurystyczny design z najnowszą technologią multimedialną.

Futurystyczne BMW

Koncept nazywa się Vision ConnectedDrive i głównie ma za zadanie pokazać jak inteligentne systemy komunikacji elektronicznej mogą w przyszłości poprawić wrażenia z jazdy oraz jej bezpieczeństwo.

Auto wyposażone jest w wyświetlacz typu head-up, który wyświetla najważniejsze informacje w formacie 3D bezpośrednio w prostej lini przed oczami kierowcy, zatem wydaje się, że wiszą w powietrzu daleko przed autem, a nie na przedniej szybie, co powoduje, że kierujący nie musi zmieniać ostrości widzenia. Pasażer natomiast ma oddzielny ekran, który jest już poza zasięgiem wzroku kierowcy. Są na nim wyświetlane informacje dotyczące odtwarzacza muzyki czy nawigacji, które następnie pasażer może przekazać na ekran kierującego samochodem, aby ten nie rozpraszał się np. ustawieniami nawigacji satelitarnej. Za pomocą dotknięcia palca pasażera dostanie on wszelkie potrzebne informacje na swój własny ekran.

Wnętrze podzielone jest na trzy "tryby" - komfortowy, multimedialny oraz bezpieczny. W pierwszym z nich samochód "skupia" się na, na co nazwa nie wskazuje, bezpieczeństwie jazdy. Czerwone światło skrzy się na wszystkim dookoła miejsca kierowcy oraz tworzy swoistą poświatę, jakby wpływającą na drogę, co ma wymusić na kierowcy większą koncentrację na drodze. Drugi tryb łączy w sobie funkcje pierwszego oraz rozszerza się na pozycję pasażera, zapewniając mu maksimum możliwości multimedialnych, jakie auto mu jest w stanie zaoferować. Ważnym elementem jest tu takża elektroniczna komunikacja z kierowcą. Światło przybiera niebieską barwę. Ostatni tryb, zdefiniowany poprzez zielony, uspokajający kolor, skupia się na komunikacji samochodu z otaczającym go światem. Wszystko działa głównie poprzez dwie anteny w bocznych lusterkach, które wyłapują sygnały z aktualnego otoczenia samochodu.


Koncept ucieleśnia dynamiczny język stylistyczny BMW - duży rozstaw osi, fotele wysunięte maksymalnie do tyłu oraz długa maska, w połączeniu z łagodnymi i opływającymi liniami całego nadwozia. Rezultatem jest bardzo ciekawa gra światła i cieni, która sprawia, że wydaje się jakby samochód przyspieszał nawet podczas postoju. Drzwi są suwane i gdy je otwieramy, wsuwają się w karoserię, stając się zupełnie niewidocznymi, przez co możemy jeździć z nimi całkowiecie otwartymi.

Vision ConnectedDrive ma pokazać obecne możliwości systemu BMW ConnectedDrive, a także unaocznić do czego BWM będzie zdolne w przyszłości. Głównym bajerem i elektronicznym systemem, dla którego samochód został w zasadzie stworzony, to wspomniany wcześniej zaawansowany, trójwymiarowy wyświetlacz Head-Up.


Podobne wiadomości:

BMW serii 5 – hybryda dla Chin

auto motor i sport 0000-00-00

BMW 1 – będzie ładniejsze?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?