mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Futurystyczny koncept Renault

Futurystyczny koncept Renault

Francuski producent wraz z brytyjskim projektantem Rossem Lovegrove stworzył studyjny model Twin'z, który ma być kolejnym autem mającym pokazać światu stylistykę przyszłych samochodów Renault.

Futurystyczny koncept Renault
Producenci cały czas starają się nas uświadamiać, że samochody przyszłości będą mieć napęd elektryczny. Tą samą drogą idzie Renault. Twin'Z to w pełni elektryczny samochód, który został wyposażony w silnik montowany z tyłu o mocy50 kW i dający napęd na koła tylne. Samochód został pokazany w muzeum Triennale of Milan, gdzie odbywa się salon meblowy i aranżacji wnętrz.

Stylistyka nadwozia to efekt pracy projektantów Renault w tym sławnego Laurensa van den Acker. Z kolei Ross Love Grove dostał wolną rękę przy pracach nad projektem wnętrza auta. Samochód zwłaszcza w środku rozświetlają diody LED, podobnie jest z nadwoziem auta, które nie posiada zwykłych reflektorów a diodowe panele. Drzwi w tym aucie otwierają się podbnie tak jak w Rolls-Royce'ie, samochód został pozbawiony słupka B.Wnętrze centrum dowodzenia to kierownica oraz tablet pozwalający sterować samochodem. Konwencjonalne wydają się być tu jedynie pedały. Całość została tak zaprojektowana, że wygląda, jakby samochód był żywym organizmem. Tylna kanapa została pozbawiona oparć, a siedziska wyglądają jak te żywcem wzięte z boiska trzecioligowej drużyny piłkarskiej. Twin'Z w takim wydaniu nie pojawi się na rynku, ale studyjny model pokazuje nam jak będą wyglądać samochody Renault w przyszłości.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Renault Concept

Podobne wiadomości:

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus LFA Art Car - wielki powrót
Lexus LFA Art Car - wielki powrót
Lexus zakończył produkcję swojego flagowego supersamochodu ponad sześć lat temu. Teraz Lexus LFA powraca w wersji Art Car, która towarzyszyć będzie dwóm modelom RC F GT3 podczas wyścigu w Spa.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi