mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Futurystyczny koncept Renault

Futurystyczny koncept Renault

Francuski producent wraz z brytyjskim projektantem Rossem Lovegrove stworzył studyjny model Twin'z, który ma być kolejnym autem mającym pokazać światu stylistykę przyszłych samochodów Renault.

Futurystyczny koncept Renault
Producenci cały czas starają się nas uświadamiać, że samochody przyszłości będą mieć napęd elektryczny. Tą samą drogą idzie Renault. Twin'Z to w pełni elektryczny samochód, który został wyposażony w silnik montowany z tyłu o mocy50 kW i dający napęd na koła tylne. Samochód został pokazany w muzeum Triennale of Milan, gdzie odbywa się salon meblowy i aranżacji wnętrz.

Stylistyka nadwozia to efekt pracy projektantów Renault w tym sławnego Laurensa van den Acker. Z kolei Ross Love Grove dostał wolną rękę przy pracach nad projektem wnętrza auta. Samochód zwłaszcza w środku rozświetlają diody LED, podobnie jest z nadwoziem auta, które nie posiada zwykłych reflektorów a diodowe panele. Drzwi w tym aucie otwierają się podbnie tak jak w Rolls-Royce'ie, samochód został pozbawiony słupka B.Wnętrze centrum dowodzenia to kierownica oraz tablet pozwalający sterować samochodem. Konwencjonalne wydają się być tu jedynie pedały. Całość została tak zaprojektowana, że wygląda, jakby samochód był żywym organizmem. Tylna kanapa została pozbawiona oparć, a siedziska wyglądają jak te żywcem wzięte z boiska trzecioligowej drużyny piłkarskiej. Twin'Z w takim wydaniu nie pojawi się na rynku, ale studyjny model pokazuje nam jak będą wyglądać samochody Renault w przyszłości.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Renault Concept

Podobne wiadomości:

Horki: nowa marka Kii

auto motor i sport 0000-00-00

Pieniądze w motoryzacyjnym świecie nie leżą już w Europie czy USA (gdzie często do interesu trzeba dopłacać), ale w Chinach – dostrzegają to wszyscy producenci.

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando