mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > G klasa na 25-lecie

G klasa na 25-lecie

Mercedes wprowadza na rynek najmocniejszą, 476-konną, wersję terenowego modelu klasy G. W salonach model ten pojawi się na początku lata.

G klasa na 25-lecie

Silnik V8 turbodoładowany o pojemności 5,5 litra i mocy 476 KM jest już wykorzystywany w innych modelach marki. Jednak jego moc została wyraźnie zwiększona o 34 proc. (z 354 KM), podobnie jak maksymalny moment obrotowy z 525 do 700 Nm. Z jednostką silnikową współpracuje pięciobiegowa automatyczna skrzynia.

Tak potężny silnik zapewnia autu - porównywalne ze sportowymi modelami - osiągi. Do setki G 55 AMG przyspiesza w 5,6 sekundy i może osiągnąć 210 km/h. Wartości te są podobne do osiągów sportowego Porsche Cayenne Turbo.

Model, który trafi do salonów w czerwcu, będzie oferowany wyłącznie w pięciodrzwiowej wersji typu station wagon. Jego podstawowa cena wynosić będzie ponad 108 tysięcy euro, co jest o ok. 5.700 euro więcej niż poprzednia wersja.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala to całkiem nowy model w gamie czeskiego producenta. Zastąpi Skodę Rapid, ale wymiarami znajdzie się między nią a Octavią.