mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Gepard z Szanghaju

Gepard z Szanghaju

Nazwy wielu marek lub ich modeli chętnie odnoszą się do świata zwierząt, a zwłaszcza do budzących podziw drapieżników. Wystarczy przypomnieć choćby Jaguara, TVR Panthera, Opla Tigra czy legandarną Cobrę.

Gepard z Szanghaju

Tę drogę obrał również kolejny dalekowschodni producent, firma Chang Feng Motor. Jednym z głównych elementów szerokiej działalności związanej z rynkiem motoryzacyjnym (m.in. produkcja siedzeń, obić wnętrza, elementów gumowych i części zawieszeń), jest kooperacja z Mitsubishi.

Chińczycy wytwarzają na japońskiej licencji między innymi małego Liebao Feiteng (czyli Pajero Pinnin), Black Giant (poprzednie Pajero) czy jego 7-miejscową wersję Plat Four-Vat.

Najnowszy produkt firmy to pomysł na nowatorskiego stylistycznie SUVa. Samodzielnie opracowany koncept CF1 Cheetah wyglądem i charakterem przypomina rasowego kota. Nadwozie osadzono na 19-calowych kołach obutych w terenowo-szosowe opony, a producent jak mógł starał się "ożywić" auto poprzez zastosowanie lamp w kształcie oczu i lusterek mających przywodzić na myśl uszy drapieżcy.

Na razie nie wiadomo jednak co skrywa "wielka paszcza" - producent nie podaje ani parametrów ewentualnie zastosowanej jednostki napędowej, ani danych co do futurystycznie wyglądającego wyposażenia wnętrza.

Nic dziwnego, samochód jest na razie jedynie show-carem i nie ma planów co do wdrożenia go do produkcji seryjnej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando