mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Gokart przyszłości od Renault

Gokart przyszłości od Renault

W Hiszpanii, w miejscowości Valladolid powstaje model Twizy. To tam francuski producent postanowił odsłonić swoją najnowsza niespodziankę w postaci koncepcyjnego Twizy Renault Sport F1.

Gokart przyszłości od Renault
Francuski producent stworzył wizję gokarta przyszłości. Twizy Renault Sport F1 swoim wyglądem przypomina dobrze znane wszystkim rodzicom wózki sklepowe, w których możemy przewozić nasze małe pociechy podczas zakupów. Twizy RS F1 wyróżnia się wielkim tylnym spojlerem oraz przednim, którzy przypomina pług śnieżny. Projektanci zadbali o wszystkie detale, tak żeby autko maksymalnie nawiązywało do bolidu F1. Z tyłu w dolnej części odnajdziemy prostokątne światło stopu znane ze współczesnych bolidów startujących w mistrzostwach Formuły 1.

Twizy Renault Sport F1 zostało wyposażone w zapożyczony z torów F1 system KERS. Samochód posiadaw dwa motory elektryczne. Pierwszy dostarcza mocy 17 KM(13 kW). Drugi związany jest z układem KERS. Gdy kierowca aktywuje system odzyskiwania energii to przez 14 sekund moc auta wzrasta z 17 KM do aż 97 KM. To sprawia, że auto może osiągać przyspieszenie do 100 km/h na poziomie porównywalnym do Megane RS.

Samochód powstawał przez 10 miesięcy, a konstruujący i projektujący go ludzie z Renault Sport zadbali o to by samochód maksymalnie upodobnić do bolidu F1. W  środku zamontowano kierownicę bardzo przypominającą tę z wyścigówki startującej w najważniejszej z serii.

Twizy Renault Sport F1 to auto, które jest drugim, zwariowanym projektem przygotowanym przez ludzi z wyczynowego działu francuskiego producenta. W 1994 roku na targach w Paryżu na stoisku Renault dzieci straszył Espace F1, który pod swoją karoserią  posiadał 820-konny motor RS5 V10, żywcem przejęty z bolidu Williams FW15C F1 car. Twizy RS F1 może nie jest tak hardcorowy jak Espace, ale na pewno sprawia, że na twarzy rysuje się szeroki uśmiech.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Espace
Renault Espace
Cena podstawowa już od: 122 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.
Renault Twizy
Renault Twizy
Cena podstawowa już od: 33 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-2dr.

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.