mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Goły smart

Goły smart

Na genewskiej wystawie motoryzacyjnej smart zaprezentował dwie wersje modelu forfour - cool & cool oraz hot & tropic, które powinny zaciekawić sposobem użycia plastików.

Goły smart

Głównym założeniem koncepcyjnego modelu forfour jest pozostawienie nie pomalowanych plastikowych elementów zewnętrznych i wewnętrznych, co pozwoli na przejrzenie na wylot wnętrza smarta. I tak np. przezroczysta maska silnika pozwoli zobaczyć szereg elementów skrytych pod nią, jak silnik czy chłodnica. Przez błotnik można przyjrzeć się pracy kół czy zawieszenia. Także zamknięte drzwi oferują widok wnętrza kabiny.

Również wewnątrz plastikowe elementy są prześwitujące. Przez deskę rozdzielczą można dojrzeć poduszkę powietrzną, a kierownica zapewnia widok elementów ją tworzących. Kierunkowskazy i wycieraczki pokazują, co się w nich rusza.

Oczywiście o sztywności nadwozia decyduje stalowa konstrukcja oraz dosyć mocne moduły plastikowe. Jeśli nie podoba nam się kolor auta, nie musimy go przemalowywać, wystarczy tylko, jak wymieni się poszczególne części nadwozia.

Śmiałe rozwiązania stylistyczne raczej nie znajdą swojej kontynuacji w modelach produkcyjnych, chyba że, jak twierdzą producenci, auto spotka się z rewelacyjnym przyjęciem publiczności.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!