mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Grande Punto nadchodzi

Grande Punto nadchodzi

Już we wrześniu zadebiutuje najnowsza generacja Fiata Punto, jednego z najbardziej popularnych modeli na polskim rynku.

Grande Punto nadchodzi

Aby to osiągnąć, nowe Punto m.in. będzie większe od typowych modeli swojej klasy (403 cm długości, 168 cm szerokości, 149 cm wysokości i 251 cm rozstawu osi). Dzięki temu auto zyskało już przedrostek "Grande" (wielki). Pozwoli to także na odróżnienie nowego modelu od poprzednika, który wciąż jeszcze będzie produkowany. Grande Punto ma gwarantować także wysoki poziom bezpieczeństwa, wiodącą w klasie jakość wykonania oraz najlepsze obecnie silniki diesla. Atuty te, jeśli faktycznie zostaną zrealizowane, plus konkurencyjna cena mogą być wystarczającymi argumentami, aby przekonać do siebie klientów.

Nowe Punto dostępne będzie w wersji 3- i 5-drzwiowej oraz w czterech wersjach wyposażenia wnętrza. Projektem nadwozia zajęło się znane włoskie biuro stylistyczne Italdesign-Giugiaro wraz z centrum stylistycznym Fiata.

W momencie debiutu rynkowego, Punto dostępne będzie z sześcioma silnikami, dwoma benzynowymi i czterema dieslami, wszystkie będą spełniać normę emisji spalin Euro 4 i mają zagwarantować niskie zużycie paliwa. Dwa silniki benzynowe to 1,2 8v o mocy 65 KM oraz 1,4 8v 77 KM. Miłośnicy jednostek wysokoprężnych mogą wybierać spośród czterech turbodiesli: 1,3 16v Multijet o mocy 75 KM, 1,3 16v Multijet o mocy 90 KM z turbiną o zmiennej geometrii i dwie odmiany silnika 1,9 Multijet odpowiednio o mocy 120 i 130 KM.

Na polskim rynku nowy Fiat Punto pojawi się w sprzedaży najwcześniej na początku przyszłego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.