mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Honda FCV: Wodorowy rywal Toyoty

Honda FCV: Wodorowy rywal Toyoty

Honda oficjalnie przedstawiła wodorową odpowiedź dla Toyoty Mirai - model FCV. Futyrysytyczne nadwozie, minimalistyczna kabina i napęd przyszłości. Oto nowa Honda FCV.

Honda FCV: Wodorowy rywal Toyoty

Na salonie Tokyo Motor Show Honda zaprezentowała wodorowy model FCV. Linia nadwozia mocno przypomina Toyotę Mirai, największego rywala. Przy konstruowaniu karoserii mocny nacisk postawiono na właściwości aerodynamiczne, raczej niż na względy estetyczne.

Z przodu widzimy skośne reflektory LED z przedłużeniem w kształcie jakby blizny - to światła do jazdy dziennej. Idąc dalej, z boku zamontowano wloy powietrza, dach w kolorze kontrastującym z nadwoziem oraz częściowo zakryte felgi.

Wnętrze zaprojektowano w modnym, minimalistycznym stylu. Obsługę wszystkich elektronicznych gadżetów umieszczono na ekranie dotykowym, jedynie klimatyzację ustawia się osobno. Do wykończenia wnętrza użyto skóry, drewna i aluminium. 

Honda oszczędnie podała informacje na temat jednostki napędowej. Potwierdzono, że pod maską mieści się napęd wodorowy. Zasięg ma wynosić nawet 700 km. Ma pojawić się także elektryczny motor, który zapewni lepsze osiągi. 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda wodór

Podobne wiadomości:

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

~erwin 2015-10-02

Toyota jest zupełnie inna niż ten samochód. Nad bezpieczeństwem Mirai pracowano 10 lat. a efekt końcowy jest zaskakujący. Sama Kabina pasażerska jest oddzielona od zbiornika. Wodór nie dostanie się do przestrzeni pasażerskiej tylko się rozproszy w atmosferze, więc nie ma możliwości wybuchu.

~julek 2015-10-01

Wizualnie trochę przypomina Mirai. Toyota ma grill trochę większy, za czym idzie większe chłodzenie ogniw wodorowych. Zobaczymy czy dorówna do 154 KM pod maską.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.