mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Honda FCX Clarity: Ogniwa na start

Honda FCX Clarity: Ogniwa na start

Na międzynarodowym salonie samochodowym w Los Angeles Honda zaprezentowała seryjną wersję modelu FCX Clarity, auta napędzanego ogniwami paliwowymi. Japończycy zapowiedzieli również, że pierwsze egzemplarze tego auta pojawią się w sprzedaży już latem przyszłego roku.

Honda FCX Clarity: Ogniwa na start
Na amerykańskich targach Honda ma powody do dumy. Japoński producent przedstawił bowiem swój zaawansowany technologicznie model FCX Clarity, który dzięki napędowymi wykorzustującemu energię ogniw paliwowych nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych spalin. Takie auto przyszłości będzie można nabyć już wkrótce, latem 2008 roku.

FCX Clarity korzysta z napędu wodorowego, który został zaimplementowany w aucie na kompletnie odnowionej platformie ogniw paliwowych, nazwanej przez producenta jako Honda V Flow. System ten wyróżnia się bardzo kompaktową i wydajną konstrukcją baterii litowo-jonowej, która zapewnia poprawę osiągów i zwiększenie mocy auta ale także niweluje masę pojazdu. Jak zapewniały w Los Angeles włodarze Hondy, dzięki takim zabiegom udało się zbliżyć konstruktorom do "zakładananych wcześniej standardów" związanych z tą alternatywną formą napędu.

Honda planuje narazie udostępnić samochody ograniczonej liczbie klientów z amerykańskiego stanu Połoudniowej Kalifornii w formie leasingu. Ile dokładnie egzemplarzy ma trafić w tamten region Stanów Zjednoczonych tego jeszcze nie wiadomo. Program leasingowy zakłada wykup samochodu na okres trzech lat z miesięczną ratą 600 dolarów wliczając w tą cenę także ubezpieczenie Autocasco.

Podobne wiadomości:

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Aktualności 2016-11-09

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Aktualności 2016-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport