mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Honda FCX Clarity: Ogniwa na start

Honda FCX Clarity: Ogniwa na start

Na międzynarodowym salonie samochodowym w Los Angeles Honda zaprezentowała seryjną wersję modelu FCX Clarity, auta napędzanego ogniwami paliwowymi. Japończycy zapowiedzieli również, że pierwsze egzemplarze tego auta pojawią się w sprzedaży już latem przyszłego roku.

Honda FCX Clarity: Ogniwa na start
Na amerykańskich targach Honda ma powody do dumy. Japoński producent przedstawił bowiem swój zaawansowany technologicznie model FCX Clarity, który dzięki napędowymi wykorzustującemu energię ogniw paliwowych nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych spalin. Takie auto przyszłości będzie można nabyć już wkrótce, latem 2008 roku.

FCX Clarity korzysta z napędu wodorowego, który został zaimplementowany w aucie na kompletnie odnowionej platformie ogniw paliwowych, nazwanej przez producenta jako Honda V Flow. System ten wyróżnia się bardzo kompaktową i wydajną konstrukcją baterii litowo-jonowej, która zapewnia poprawę osiągów i zwiększenie mocy auta ale także niweluje masę pojazdu. Jak zapewniały w Los Angeles włodarze Hondy, dzięki takim zabiegom udało się zbliżyć konstruktorom do "zakładananych wcześniej standardów" związanych z tą alternatywną formą napędu.

Honda planuje narazie udostępnić samochody ograniczonej liczbie klientów z amerykańskiego stanu Połoudniowej Kalifornii w formie leasingu. Ile dokładnie egzemplarzy ma trafić w tamten region Stanów Zjednoczonych tego jeszcze nie wiadomo. Program leasingowy zakłada wykup samochodu na okres trzech lat z miesięczną ratą 600 dolarów wliczając w tą cenę także ubezpieczenie Autocasco.

Podobne wiadomości:

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Aktualności 2017-08-15

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.