mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Honda Insight wraca do gry

Honda Insight wraca do gry

Na wystawie samochodowej w Paryżu Honda zaprezentuje koncepcyjną jeszcze wersję drugiej generacji hybrydowego modelu Insight, który w 1999 roku był jednym z pionierów nowej wówczas technologii na rynku europejskim i amerykańskim.

Honda Insight wraca do gry
Niestety, jak to zwykle bywa z początkami, Insight nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak z całą pewnością stworzył podwaliny pod późniejszy sukces konkurencyjnego Priusa. Sprzedaż Hondy Insight od 1999 do 2006 roku wyniosła bowiem zaledwie 17.001 egzemplarzy, co przy ponad milionie sprzedanych Priusów jest kroplą w morzu.

Ponieważ technologia hybrydowa zaczyna odgrywać w motoryzacji coraz istotniejszą rolę, a w gamie Hondy znaleźć można tylko jeden taki model - Civic Hybrid - japoński koncern podjął decyzję o ponownym wprowadzeniu do swojej oferty hybrydowego Insighta. Auto ma jednak stanowić całkowicie inną jakość i ma pomóc Hondzie nawiązać na tym polu rywalizację z Toyotą.

Nowa Honda Insight przede wszystkim nie będzie już trzydrzwiowym i dwumiejscowym autem. Ma być pełnowymiarowym i funkcjonalnym hatchbackiem, w którym zmieści się nawet pięć osób i sporo bagażu. Auto zbudowane zostało na całkowicie nowej platformie. Sporo oszczędności poczyniono również przy samym napędzie hybrydowym (Integrated Motor Assist - IMA), dzięki czemu Insight ma być tańszy niż hybrydowy Civic oraz Prius, których ceny na rynku polskim zaczynają się od 86.600 i 93.100 zł odpowiednio.

Honda nie zdradziła wprawdzie jeszcze żadnych szczegółów technicznych, jednak wiadomo, że w aucie pojawi się wiele nowych technologii, które dodatkowo pomogą zredukować spalanie, a przy tym zapewnią osiągi na odpowiednim poziomie.

Wprawdzie auto, które będzie można zobaczyć w paryskich halach to jeszcze koncept, jednak pod względem stylistycznym ma nie odbiegać już zbytnio od wersji produkcyjnej. A na tą trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Najpierw, w kwietniu nowa Honda Insight pojawi się w sprzedaży na rynku amerykańskim, a następnie, jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku trafi do Europy i do Japonii.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Insight Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Insight

Podobne wiadomości:

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Aktualności 2017-08-15

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.