mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Honda Insight wraca do gry

Honda Insight wraca do gry

Na wystawie samochodowej w Paryżu Honda zaprezentuje koncepcyjną jeszcze wersję drugiej generacji hybrydowego modelu Insight, który w 1999 roku był jednym z pionierów nowej wówczas technologii na rynku europejskim i amerykańskim.

Honda Insight wraca do gry
Niestety, jak to zwykle bywa z początkami, Insight nie odniósł sukcesu rynkowego, jednak z całą pewnością stworzył podwaliny pod późniejszy sukces konkurencyjnego Priusa. Sprzedaż Hondy Insight od 1999 do 2006 roku wyniosła bowiem zaledwie 17.001 egzemplarzy, co przy ponad milionie sprzedanych Priusów jest kroplą w morzu.

Ponieważ technologia hybrydowa zaczyna odgrywać w motoryzacji coraz istotniejszą rolę, a w gamie Hondy znaleźć można tylko jeden taki model - Civic Hybrid - japoński koncern podjął decyzję o ponownym wprowadzeniu do swojej oferty hybrydowego Insighta. Auto ma jednak stanowić całkowicie inną jakość i ma pomóc Hondzie nawiązać na tym polu rywalizację z Toyotą.

Nowa Honda Insight przede wszystkim nie będzie już trzydrzwiowym i dwumiejscowym autem. Ma być pełnowymiarowym i funkcjonalnym hatchbackiem, w którym zmieści się nawet pięć osób i sporo bagażu. Auto zbudowane zostało na całkowicie nowej platformie. Sporo oszczędności poczyniono również przy samym napędzie hybrydowym (Integrated Motor Assist - IMA), dzięki czemu Insight ma być tańszy niż hybrydowy Civic oraz Prius, których ceny na rynku polskim zaczynają się od 86.600 i 93.100 zł odpowiednio.

Honda nie zdradziła wprawdzie jeszcze żadnych szczegółów technicznych, jednak wiadomo, że w aucie pojawi się wiele nowych technologii, które dodatkowo pomogą zredukować spalanie, a przy tym zapewnią osiągi na odpowiednim poziomie.

Wprawdzie auto, które będzie można zobaczyć w paryskich halach to jeszcze koncept, jednak pod względem stylistycznym ma nie odbiegać już zbytnio od wersji produkcyjnej. A na tą trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Najpierw, w kwietniu nowa Honda Insight pojawi się w sprzedaży na rynku amerykańskim, a następnie, jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku trafi do Europy i do Japonii.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Insight Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Insight

Podobne wiadomości:

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2018 - oto lista kandydatów
Car of the Year 2018 - oto lista kandydatów
Do rozstrzygnięcia pozostało jeszcze trochę czasu, ale znamy już finałową listę kandydatów do tytułu World Car of the Year (WCOTY) 2018.