mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Honda NSX: Oto najnowsza generacja!

Honda NSX: Oto najnowsza generacja!

Targi w Detroit wystartowały i jeden z najbardziej wyczekiwanych samochodów został odsłonięty. Po wielu miesiącach spekulacji i plotek wreszcie możemy podziwiać najnowszą generację "japońskiego Ferrari". Panie i Panowie oto koncepcyjna  NSX Concept.

Honda NSX: Oto najnowsza generacja!
NSX Concept pojawia się bardzo późno. Dlaczego? Otóż Lexus już odpoczywa w fotelu i cieszy się z pozytywnych opinii dotyczących modelu LFA. Nissan z kolei przekonywał i przekonuje wszystkich, że świat gier komputerowych może przenikać z realnym światem poprzez takie auto jak Nissan GT-R., i to z dużym sukcesem. Produkcja pierwszej generacji została zakończona w 2005 roku i od tamtego czasu Honda w swojej gamie nie miała, żadnego auta, które można by określić mianem supersportowego. Japończycy nie stworzyli nic co miałoby godnie zastąpić NSX. W przeciągu tych kilku lat pojawiały się nawet informacje, że nowa generacja nigdy nie powstanie. Na szczęście były to tylko plotki.

Koncepcyjny model NSX jest bardzo podobny do auta, które mogliście zobaczyć na zdjęciach w Internecie jako Acura. Samochód pojawił się na planie filmu "Avengers" obok Roberta Downey jr. Gdy dziennikarze pytali o ten samochód Honda mówiła, że auto zostało stworzone do filmu i nie będzie produkowane. Widać jednak, że projektanci skorzystali z tego pojazdu i z koncepcyjnego modelu EV-ster. Tak powstał pojazd, którego śmiało można określić mianem "czadowy".

Samochód będzie hybrydą... i tu owa wspominania "czadowość" dla wielu może się kończyć. Wcześniej pojawiła się zapowiedź, że nowa generacja będzie wyposażona w silnik V10. Stało się jednak inaczej, gdyż w ostatnich latach Honda skupia się na technologiach przyjaznych środowisku i je rozwija priorytetowo. Tym samym pod skórą NSX Concept znajdziemy silnik V6 współpracujący z innowacyjną technologią Sport Hybrid SH-AWD(Super Handling All Wheel Drive). VTEC najnowszej generacji będzie wspomagany przez dwa silnik elektryczne. Można spodziewać się, że moc jednostki napędowej wyniesie ok. 400 KM. Z przodu auto zostało wyposażone w 19-, a z tyłu w 20-calowe obręcze kół.

Samochód będzie produkowany w Stanach Zjednoczonych w fabryce w Ohio i trafi na globalny rynek co jest bardzo dobrą informacją. Plotki mówią, że Honda planuje stworzyć również wersję z otwartym dachem. Powinniśmy być przygotowani również na wersję przerobioną przez Mugena. Oby inżynierowie z japońskiego tunera stworzyli wersję bardzo hardcorową.

Podobne wiadomości:

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.