mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Honda pokazała nowego Jazza

Honda pokazała nowego Jazza

Ma być większy, ładniejszy i jeszcze bardziej ekologiczny. Dokładnie tak samo, jak w przypadku niemal wszystkich nowości rynkowych. Nowa Honda Jazz wystąpi w Paryżu jeszcze jako prototyp, ale do debiutu rynkowego niewiele już zostało.

Honda pokazała nowego Jazza
Honda zapowiedziała bowiem, że nową generację swojego malucha (w zależności jak liczyć - trzecią, bądź czwartą generację - auto było oferowane również jako Fit) wprowadzi do sprzedaży już latem przyszłego roku. Debiut wersji produkcyjnej Jazza będzie miał miejsce w marcu 2015 na wystawie w Genewie, wątpliwe więc, by finalna wersja różniła się bardzo od tej, jaką zobaczymy już w październiku na wystawie w Paryżu.

A nowy Jazz wyładniał, ma dużo bardziej nowoczesny design, znajdziemy w nim sporo ze stylistyki Civica. Auto jest dłuższe od swojego poprzednika o 15 mm, ale rozstaw osi zwiększył się o 30 mm. Może niewiele, ale wnętrze obecnej Hondy Jazz już należy do największych w segmencie B, więc dodatkowe 3 cm zapewnią dodatkową porcję komfortu.

Nowy Jazz powstanie na globalnej platformie podłogowej Hondy, która charakteryzuje się m.in. tym, że zbiornik paliwa umieszczony jest centralnie. Znamy to rozwiązanie już z obecnego Civica, a ma ono zapewnić dodatkowe litry pojemności bagażnika. O ile się on zwiększy? Tego jeszcze nie wiemy, ale obecny wynik 375 litrów z pewnością zostanie pobity. Wnętrze ma być nie tylko przestronne, ale również na wskroś praktyczne. Zadba o to m.in. system składania foteli Honda Magic Seats.


Zaletą małej Hondy mają być również oszczędniejsze, a przy tym również dynamiczne silniki. Na razie wiemy o jednym z rodziny Earth Dreams. Będzie to 1,3-litrowa jednostka benzynowa i-VTEC, która będzie współpracować z sześciobiegowym manualem (a nie jak dotychczas ze skrzynią pięciobiegową) bądź z przekładnią bezstopniową CVT.

Targi w Paryżu na stoisku Hondy nie będą wyłącznie miejscem premiery prototypowego Jazza. W stolicy Francji swoją premierę będzie mieć także powracająca na rynek nowa Honda HR-V, także jeszcze w wersji prototypowej, której wersję produkcyjną również ujrzymy w przyszłym roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Jazz
Honda Jazz
Cena podstawowa już od: 62 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.