mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Honda wprowadza kompaktowego SUV-a

Honda wprowadza kompaktowego SUV-a

Na rynku japońskim Honda rozpoczęła właśnie sprzedaż kompaktowego SUV-a o nazwie Vezel. W Europie nowy SUV pojawi się jednak dopiero w 2015 roku i nie wiadomo nawet, jak się będzie nazywał. Czy jednak nie za późno?

Honda wprowadza kompaktowego SUV-a
Honda Vezel to przedstawiciel niezwykle popularnego segmentu kompaktowych SUV-ów, który łączy w sobie cechy większych SUV-ów, ale równocześnie stylistykę coupe i funkcjonalność znaną z minivanów.

Wnętrze, choć z pewnością nie będzie grzeszyć nadmierną przestronnością, ma zapewnić wysoki poziom komfortu i wysoką jakość wykonania. Kolejne atuty modelu to system składania siedzeń Magic Seats, który zastosowano dzięki centralnemu umieszczeniu zbiornika paliwa oraz sporych rozmiarów bagażnik o pojemności 453 litrów, w którym zmieszczą się trzy torby golfowe bez potrzeby składania oparć tylnej kanapy.

Na rynku japońskim Honda Vezel będzie oferowana z jednostkami benzynowymi oraz z napędem hybrydowym. Napęd na cztery koła będzie dostępny w opcji.

Zastosowany w nowym modelu układ hybrydowy Sport Hybrid i-DCD (Intelligent Dual Clutch Drive) nowej generacji składa się z jednostki spalinowej o pojemności 1,5 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz motoru elektrycznego o wysokiej mocy. Te współpracujące ze sobą jednostki generują osiągi na poziomie silnika benzynowego o pojemności 2,0 l. Honda Vezel w tym wariancie będzie aspirować do miana najbardziej ekonomicznego samochodu w swojej klasie. Co więcej, Vezel w wersji z napędem hybrydowym będzie pierwszym modelem Hondy wyposażonym w opracowany przez firmę napęd na cztery koła Real Time All-Wheel-Drive (AWD), który - dzięki zaawansowanemu układowi elektronicznemu - w bardzo precyzyjny sposób steruje rozdziałem momentu obrotowego pomiędzy kołami przedniej i tylnej osi.

Wszystkie wersje Hondy Vezel zostały standardowo wyposażone w zaawansowane rozwiązania techniczne, które z reguły stosowane są w samochodach wyższych klas. Do takich rozwiązań należy elektryczny hamulec postojowy czy funkcja automatycznego uruchamiania hamulca Automatic Brake Hold. Konstrukcja modelu Vezel obejmuje również wydajne materiały wygłuszające i amortyzatory, spotykane głównie w ekskluzywnych limuzynach. Dzięki nim auto oferuje porządnie wyciszone wnętrze oraz stabilne prowadzenie.

Nowy SUV Hondy wejdzie do sprzedaży w Europie dopiero w 2015 roku, dlatego informacje dotyczące specyfikacji, gamy jednostek napędowych i nazwy tego modelu zostaną podane w późniejszym terminie. Jednak już teraz wiadomo, że nie będzie miał łatwego zadania. Segment kompaktowych SUV-ów rozwija się bowiem w Europie w iście ekspresowym tempie i nie brak już teraz bardzo mocnych graczy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda SUV

Podobne wiadomości:

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

~stefan 2013-12-26

Czyżby w końcu pojawił się następca poczciwej HRV? nWedług mnie właśnie ten model hondy był protoplastą kompaktowych suwów. Tylko marketing zaszwankował. nTeraz jest już trochę późno na nowy model porównując do nissana i mitsubishi. nMimo wszystko trzymam kciuki za to auto.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.