mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Hummer HX Concept: zapowiedź baby-Hummera

Hummer HX Concept: zapowiedź baby-Hummera

Na wystawie w Detroit zaprezentowany zostanie prototypowy Hummer HX, który jest jedną z pierwszych zapowiedzi spodziewanego w 2010 roku małego Hummera H4.

Hummer HX Concept: zapowiedź baby-Hummera
Co ciekawe, koncepcyjny Hummer jest dziełem trójki młodych projektantów, wśród których znalazł się także Robert Jablonski. Każdy z projektantów przygotował wpierw swój własny pomysł na nowego Hummera, a dopiero ostateczne powstał wspólny projekt. Efekt finalny jest najbardziej zbliżony do pomysłu Jablonskiego.

Mimo iż znacznie mniejszy od swoich starszych braci, Hummer HX jest typowym przedstawicielem marki. Nie zabrakło takich charakterystycznych elementów jak kanciaste, stosunkowo niskie nadwozie, grill chłodnicy, okrągłe reflektory czy też krótkie zwisy. Dzięki temu ten prototypowy Hummer wciąż sprawia bardzo solidnego auta zdolnego sprostać najtrudniejszym warunkom drogowym.

Prawdziwi fani offroadu z pewnością doceniliby możliwość łatwego demontażu drzwi czy błotników. dodatkowo można zdejmować także dwa oddzielne panele dachowe, nad kierowcą i pasażerem, oraz tylny nad przestrzenią bagażową.

Zaprezentowany w Detroit prototyp został wyposażony w 3,6-litrową jednostkę V6, o mocy 300 KM i maksymalnym momencie 370 Nm, która może być zasilana zarówno benzyną, jak i etanolem E85. Silnik współpracuje z sześciobiegowym automatem.

Czy zapowiadany na 2010 rok czwarty model w gamie Hummera będzie choć po części zbliżony do konceptu HX, niewiadomo. Duże znaczenie może odegrać tu odbiór tego modelu przez zwiedzających oraz dziennikarzy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hummer
Tematy w artykule: Hummer Hummer H4

Podobne wiadomości:

GMC pracuje nad Hummerem

GMC pracuje nad Hummerem

Aktualności 2014-03-04

Pewne informacje wskazują na to, że firma GMC pracuje nad modelem, który miałby przywrócić do życia Hummera, który z przyczyn ekonomicznych został pogrzebany kilka lat temu. Auto miałoby się pojawić na rynku w ciągu kilku lat.

Hummer już chiński!

Hummer już chiński!

Aktualności 2009-10-12

Komentuj:

~michal kopec 2008-09-18

jak juz wojna jest, to trzeba miec -mc hummer,s.Ten pierwszy model o wzorze:HX,jest moj , a kto go kupi przedemna,to nie bedzie go mial ,bo on jest przeznaczony tylko i wylacznie dla mnie,ok?(kupuje za 500,00zl.siema!!!!!!).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.